Szukaj

Francja: rządowa strona na temat aborcji już ruszyła

Podziel się
Komentarze0

W sobotę 28 września, z okazji obchodów Światowego Dnia Mobilizacji na Rzecz Prawa do Bezpiecznej i Legalnej Aborcji, francuski rząd uruchomił oficjalną stronę, która dotyczy tej tematyki.Zadaniem tej strony jest dostarczenie kobietom, które tego potrzebują, neutralnej informacji na temat dobrowolnego przerwania ciąży.

Strona ta będzie regularnie aktualizowana i pozwoli każdej kobiecie na dostęp do użytecznych informacji, które pomogą jej dokonać wyboru, biorąc pod uwagę bieżące przepisy prawne.

Będzie kierować kobiety do przeszkolonych lekarzy, albo w celu przerwania niechcianej ciąży, albo w celu zwykłej rozmowy w pełni zrozumienia.


Francuska Minister Zdrowia Marisol Touraine oraz Minister Praw Kobiet Najat Vallaud-Belkacem, mówią razem: - Otwarcie tej strony to odpowiedź na wzrost liczby stron internetowych rozprzestrzeniających kłamliwe albo nieobiektywne informacje na temat aborcji.

Proliferacja informacji często mylących i potępiających kobiety, wliczając w to strony z bardzo dobrym zapleczem naukowym na temat aborcji, to zamach na prawo kobiet do wolności wyboru.

Obydwie panie przypomniały też, że dobrowolne przerwanie ciąży jest we Francji całkowicie pokrywane z ubezpieczenia zdrowotnego od 31 marca tego roku.

Aż do tej pory całkowicie pokrywane z ubezpieczenia zdrowotnego były jedynie aborcje u nieletnich dziewcząt. U starszych kobiet ubezpieczenie zdrowotne pokrywało 70 – 80% kosztów zabiegu.

Komentarze do: Francja: rządowa strona na temat aborcji już ruszyła

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz