Szukaj

Chłopak zaszedł w ciążę, ponieważ zapomniał swojej pigułki!

Podziel się
Komentarze0

Chłopak, który zachodzi w ciążę, scenariusz science-fiction? Nie dla francuskiego INPES, który zdecydował się uderzyć bardzo mocno ze swoją nową kampanią, mającą zrównać chłopców i dziewczyny w obliczu antykoncepcji, oraz uczynić ich w równym stopniu odpowiedzialnymi.Poprzez absurdalną i humorystyczną scenkę, która przedstawia młodego mężczyznę w ciąży, francuski INPES chce poruszyć kwestię nierównch relacji między płciami, które mogą być przyczyną wielu niechcianych ciąż (brak świadomości seksualnej u młodych dziewcząt, beztroska mężczyzn w wyborze środka antykoncepcji).

Zobacz również:Z drugiej strony, kampania porusza także ciężkie konsekwencje przedwczesnej ciąży, takie jak na przykład przerwanie nauki szkolnej...

Odwrócenie ról pozwala zmobilizować zarazem i dziewczyny i chłopców, wzbudzić szacunek do siebie, zachęcić każdego do brania odpowiedzialności za siebie i za innych, a także – pozwala uśmiechnąć się krzywo w obliczu sytuacji, które są uważane za  tak typowe w zbiorowej wyobraźni.

Komentarze do: Chłopak zaszedł w ciążę, ponieważ zapomniał swojej pigułki!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz