Szukaj

Czysta woda w okresie ciąży na wagę złota

Podziel się
Komentarze1

Do normalnego funkcjonowania ciało każdego dorosłego człowieka potrzebuje ok. 5,7 litra płynów dziennie, przy czym dietetycy zalecają spożywanie co najmniej 2 litrów czystej wody. Kobiety ciężarne oraz karmiące matki powinny jednak wypijać znacznie więcej, bo nawet 3,8 l dziennie.

Czysta woda w okresie ciąży na wagę złota

Woda odgrywa w naszym organizmie bardzo ważą rolę. Rozpuszcza ciała stałe i dostarcza komórkom substancji odżywczych - witamin i składników mineralnych, wypłukując z nich jednocześnie zbędne produkty przemiany materii oraz szkodliwe toksyny, przyczyniające się m. in. do uciążliwych dolegliwości okresu ciąży, takich jak np. poranne nudności i wymioty. Odpowiednie nawodnienie pomaga także w zapobieganiu częstym w okresie ciąży zaparciom, suchości skóry, czy infekcjom dolnego odcinka dróg moczowych.

Woda reguluje temperaturę ciała i jest niezbędna do oddychania. Odpowiednie nawodnienie organizmu powoduje, że jesteśmy zdrowsi i bardziej odporni. Dla kobiet w ciąży jest to podwójnie ważne, gdyż dbają one nie tylko o siebie, ale także o swoje dziecko.

Woda jest niezbędna do utrzymania ciąży – wody płodowe stanowią bowiem środowisko życia płodu. Warto też pamiętać, że woda, którą spożywa matka wypłukuje szkodliwe produkty przemiany materii płodu, które pojawiają się w płynie owodniowym. Niedobór płynów w organizmie ciężarnej może doprowadzić do zaburzeń krążenia krwi, widocznych jako obrzęki stóp i dłoni. Warto więc zadbać o prawidłową produkcję i jakość  tego życiodajnego płynu i zaopatrzać organizm w krystalicznie czystą wodę.

Jaką  wodę należy pić?

Butelkowana – gazowana czy niegazowana?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem rozmaitych wód mineralnych i źródlanych, zarówno tych nasyconych dwutlenkiem węgla, jak i bez niego. Należy jednak unikać picia napojów gazowanych. Uwolniony dwutlenek węgla niepotrzebnie rozciąga bowiem ściany żołądka, co powoduje, że szlaki nerwowe, docierające do ośrodka pragnienia błędnie informują o zaspokojeniu potrzeby nawodnienia. Z całą pewnością należy też unikać wód smakowych i wszelkich napojów słodzonych, które zawierają ogromne ilości cukru i groźne dla zdrowia konserwanty.

Co do samej wody butelkowanej, to oczywiście, możemy pić wodę mineralną niegazowaną, ale pamiętajmy, że poza wysoką ceną dobrej jakości wody, zgrzewka sporo waży. Dźwiganie ciężarów to zaś ostatnia czynność, na jaką może sobie pozwolić kobieta w ciąży.

Filtry do wody

Jeśli wziąć pod uwagę, że czystej wody potrzebujemy także do przyrządzania posiłków, tańszym rozwiązaniem będzie filtr. Co prawda filtry nakranowe, podzlewozmywakowe albo filtry odwróconej osmozy pozwalają najtaniej filtrować wodę, ale na początek trzeba się liczyć z jednorazowym wydatkiem kilkuset złotych.

Optymalne rozwiązanie, to elegancki i komfortowy filtr dzbankowy AQUAPHOR Prestige o pojemności 3 l z firmowym wymiennym wkładem filtrującym B100-5  lub  B100-6 (do wyjątkowo twardej wody). Dzięki niemu uzyskamy zawsze dostępną świeżą i czystą wodę w niskiej cenie. Jak mało który z filtrów dostępnych na rynku, skutecznie oczyszcza on  każdą „kranówkę”, a przy tym jako jedyny z dostępnych w Polsce filtrów dzbankowych pozwoli na przefiltrowanie nawet do 300 litrów wody, co przekłada się na użytkowanie jednego wkładu nawet do 3 miesięcy. AQUAPHOR Prestige można kupić w dobrych sklepach internetowych i w wybranych sieciach handlowych.

W dzbanku Prestige woda pod działaniem siły ciężkości przepływa przez wkład filtrujący, który zawiera węgiel, zmiękczającą wodę żywicę jonowymienną, nadające właściwości bakteriostatyczne srebro oraz wyznacznik jakości filtrów AQUAPHOR i wyróżnik spośród wszystkich filtrów konkurencji - inteligentne włókno Aqualen. Aqualen to materiał sorpcyjny opracowany przez AQUAPHOR, dzięki któremu dzbanek szybciej i skuteczniej usuwa zanieczyszczenia. Jest on szczególnie czuły na metale ciężkie. Zapewnia jeszcze lepsze właściwości bakteriostatyczne i jeszcze lepszą ochronę przed osadzaniem się kamienia.

A jeśli po ciąży zostały nam niechciane kilogramy? Pijmy dużo czystej, zdrowej i pozbawionej szkodliwych substancji wody. Woda to naturalny środek odchudzający.

Jeśli chcesz wygrać weekend w SPA lub zestaw dzbanków Aquaphor wejdź na stronę www.aquaphor.pl i weź udział w konkursie.

Komentarze do: Czysta woda w okresie ciąży na wagę złota (1)

ariadna74
ariadna74 09-04-2015 08:55

Zdrowa woda

1

W ciązy wyjątkowo trzeba dbac o swoje zdrowie. Ja używałam tylko filtrowanej wody, tez w dzbanku, podobnym do tego tylko, że moj był [reklama], do dobrego mozna sie przyzwyczaić i chociaz już urodziłam to dzbanka uzywam ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze