Szukaj

Pokonaj raka na Mont Blanc

Kolejna wyprawa osób, którym udało się wygrać walkę z rakiem, wyruszyła w czwartek (1 września) na Mont Blanc. W ten symboliczny sposób chcą dać wiarę i nadzieję innym, że można wrócić do normalnego życia, życia pełnego pasji i marzeń.


1 września wyruszyła z Gdyni wyprawa pod hasłem „Mont Blanc Expedition 2011”, której  głównymi bohaterami są osoby, które przeszły walkę w rakiem. Towarzyszy im pomysłodawczyni projektu i założycielka Fundacji „Pokonaj Raka” – Katarzyna Gulczyńska.

„W tym roku udział w wyprawie podzielony jest na dwa etapy: trekking i atak szczytu. Jedna z uczestniczek wyprawy to Amazonka z Krakowa, drugim uczestnikiem jest Marcin z Gdyni, który wygrał walkę z rakiem jądra. Będzie czekał na ‘okno’ pogodowe, by wraz z przewodnikiem wejść na szczyt” – wyjaśnia Katarzyna Gulczyńska, organizatorka wyprawy.

To już kolejna wyprawa na Mont Blanc jako symbol walki z rakiem. Wspólnie chorzy i zdrowi będą przemierzać górskie szlaki i w sposób symboliczny pokonywać szczyty życia. „Rak to nadal temat tabu w naszej świadomości. Nie ma rodziny, która w sposób pośredni czy bezpośredni nie zetknęła się z nowotworem” – mówi Gulczyńska.

Inspiracją do zorganizowania kolejnej wyprawy był Robert Konke, piętnastolatek który niemalże od dziecka walczył z chorobami, nowotwór uniemożliwił rozpoczęcie nauki szkolnej i do dziś walczy. Jego codziennością jest rehabilitacja i walka z rakiem. „Odwaga dzieci jest dla wszystkich dorosłych znakomitym przykładem do podjęcia walki. Robert mimo braku kolegów i trudnej sytuacji stworzył swój własny świat, klei i buduje różne budowle z zamków, godzinami odpływa w świat precyzyjnej i żmudnej pasji” – dodaje pomysłodawczyni projektu.


Aby znacząco zwiększyć szanse wyleczenia, chorzy muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii jak chirurgia, chemio - i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości. Zdobywanie szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw.

Przebieg oraz fotorelacja z wyprawy będzie dostępna na stronie internetowej www.pokonajraka.com.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz oraz Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz objęli patronat  honorowy nad projektem "Mont Blanc Expedition 2011". Wyprawę oficjalnie wspiera również największa na świecie fundacja pomagająca chorym na raka Lance Armstrong Foundation LIVESTRONG, a także Hill and Knowlton Poland oraz Pixlab. Wyprawa jest możliwa dzięki wsparciu  finansowemu udzielonemu przez gminę Gdynia i Port Gdynia S.A.


Patronat medialny nad wyprawą objął portal aktywni.pl.

Kalendarz trekkingu

 • 01.09.2011 (czwartek) - wyjazd z kraju
 • 02.09.2011 (piątek) - przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch, w rejon Mont Blanc zakwaterowanie 
 • 03.09.2011 (sobota) - Dolina Val Veny - Col Checrui - Courmayeur; ok. 6-7 godzin trekkingu 
 • 04.09.2011 (niedziela) - Dolina Val Ferret (Włochy) - Grand Col Ferret - La Fouly (Szwajcaria); ok. 6 godzin trekkingu 
 • 05.09.2011 (poniedziałek) – Champex - Fenetre de Arpette - Trient (Szwajcaria); ok. 8-9 godzin trekkingu 
 • 06.09.2011 (wtorek) - Col de la Forclaz (Szwajcaria) - Col de Balme - Tre le Champ (Francja); ok. 4-5 godzin trekkingu 
 • 07.09.2011 (środa) - Tre le champ - Lac Blanc - Chamonix Les Praz; ok. 8 godzin trekkingu 
 • 08.09.2011 (czwartek) - Aiguille du Midi (wjazd kolejką) 3 842 m n.p.m. - Mer de Glace - Le Brevent (Francja) 
 • 09.09.2011 (piątek) - Les Houches - Col de Tricot - Les Contamines - Montjoie; godz. 2.00 rozpoczęcie ataku na Mont Blanc 4 810 m n.p.m.; zejście do Chamonix; grupa trekkingowa myślami łączy się z grupą podejmującą próbę zdobycia Szczytu, gdyż z tej trasy możemy obserwować klasyczną drogę ku Mont Blanc
 • 10.09.2011 (sobota) - Lago Maggiore - Wyspy Boromeuszy - Locarno; odpoczynek nad jeziorem i oczekiwanie na powrót "naszych" zdobywców z Mont Blanc
 • 11.09.2011 (niedziela) - powrót do kraju
Więcej informacji udzielają:   

Katarzyna Gulczyńska
e-mail: kasia.gulczynska@gmail.com
tel. +48 607 339 330

Izabela Sałamacha, Hill and Knowlton Poland
e-mail: izabela.salamacha@hillandknowlton.com
tel. +48 609 900 492

Kinga Łobzowska-Błachnio, Hill and Knowlton Poland
e-mail: kinga.lobzowska@hillandknowlton.com
tel. +48 609 520 087

Komentarze do: Pokonaj raka na Mont Blanc

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz