Szukaj

W Kalifornii salony opalania nie wpuszczają nieletnich

Podziel się
Komentarze0

Nieletni w stanie Kalifornia nie mogą już używać łóżek do opania, po tym, jak gubernator stanu, Jerry Brown, podpisał w niedzielę ustawę zakazującą każdej osobie poniżej 18 roku życia posługiwania się ultrafioletowymi urządzeniami do opalania.


Kalifornia jest tym samym pierwszym stanem w Stanach Zjednoczonych, który postanowił nie wpuszczać nieletnich do solariów, jak powiedział gubernator w przemówieniu.

Coraz surowsze przepisy dotyczące solariów

Wcześniej jeszcze, stan Kalifornia zabronił nieletnim poniżej 14 roku życia opalania się w solariach, ale nastolatki w przedziale wiekowym od 14 lat do 18 lat mogły korzystać z łóżek do opalania za zgodą rodziców.

Przepis podpisany w niedzielę przez gubernatora Kalifornii był jednym z całego pakietu ustaw, które zostały przygotowane z myślą o poprawie zdrowia i samopoczucia Kalifornijczyków, jak można przeczytać w komunikacie biura gubernatora.


Przepis ten spotkał się z życzliwym odzewem współobywateli.

Podziwiam gubernatora za jego odwagę, którą okazał podejmując tak bardzo potrzebne działania, mające na celu ochronę zdrowia wszystkich mieszkańców Kalifornii, a także dzieci. Ochronę przed tym, co House of Medicine określa jako śmiertelnie niebezpieczne, czyli przed promieniami ultrafioletowymi z łóżek do opalania,
powiedział senator stanowy Ted Lieu.

Sztuczna opalenizna kończy się tragicznie

Przypomnijmy, że promieniowanie ultrafioletowe może spowodować śmiertelnego raka skóry – czerniaka złośliwego.

Jak dodaje jeszcze Ted Lieu: gdybyśmy znali prawdziwe zagrożenia związane z łóżkami do opalania, bylibyśmy zszokowani. Rak skóry staje się epidemiczny. I jest on główną przyczyną zgonu z powodu raka wśród młodych kobiet, między 25 a 29 rokiem życia.

Prawo wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku, jak podaje biuro senatora Lieu.

Komentarze do: W Kalifornii salony opalania nie wpuszczają nieletnich

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz