Szukaj

Udowodniono, że marihuana zwiększa popęd seksualny

Marihuana - ulubiona rozrywka wielu ludzi. Relaksuje, uspokaja, pozbawia kompleksów, daje poczucie radości, a nawet podobno przedłuża erekcję. Niewiele wiemy o wpływie marihuany na organizm człowieka, jeszcze mniej o jej oddziaływaniu na życie seksualne. Ostatnie badania z 2016 roku pokazują, że palenie marihuany może wywierać pozytywny efekt na tę sferę życia.

Do tej pory badania nad wpływem marihuany na seksualność były rzadko prowadzane, a te największe obejmowały populację maksymalnie 100 osób. Michael Castleman - autor artykułu „Jak marihuana wpływa na życie seksualne” w Psychology Today z 2010 roku, zaznaczył, iż oddziaływanie marihuany na libido jest unikalne pod względem farmakologicznym. Efekty innych używek czy leków poprawiających nastrój - alkoholu, amfetaminy, kokainy, antydepresantów - są dobrze udokumentowane, dość logiczne i nie wzbudzają szczególnych kontrowersji. Efekty marihuany są natomiast często nieprzewidywalne - w jednym przypadku marihuana zwiększa popęd seksualny, w drugim hamuje go.

W styczniu 2016 roku serwis internetowy HelloMD przeprowadził nowe badanie na próbie ponad 1600 użytkowników marihuany. Choć eksperyment miał charakter ogólny i nie skupiał się wyłącznie na sferze seksualnej, to jednak wyniki dały wystarczające podstawy, by sądzić, że stosowanie marihuany może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego.

Aż 14 % badanych przyznało się, że używa marihuany jako środka na zwiększenie popytu seksualnego. Co ciekawe, okazało się też, że kobiety częściej niż mężczyźni sięgają po ten narkotyk w celu zwiększenia libido. Według ekspertów jest to związane ze zdolnością marihuany do zmniejszania stresu. Marihuana pomaga też likwidować inne bariery emocjonalne, skupić się na odczuciach i teraźniejszości.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że marihuana może wywoływać różne efekty, w zależności od tego jakiej odmiany użyjemy. Konopie indyjskie to bardzo złożone rośliny, która zawierają 450-500 alkaloidów. Związki te wykazują silne działanie fizjologiczne na organizm człowieka i mogą wywoływać odmienne reakcje u różnych osób. Marihuana zadziała jako skuteczny afrodyzjak wyłącznie wtedy, jeżeli odpowiednia roślina zostanie dobrana do obu partnerów.

Komentarze do: Udowodniono, że marihuana zwiększa popęd seksualny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz