Szukaj

Narkotyki twarde - LSD

Podziel się
Komentarze2

Narkotyk LSD zwany jest również „kwasem”. To jedna z najbardziej popularnych substancji psychotropowych, która zapisana jest na czarnej liście. To jeden z najsilniejszych narkotyków halucynogennych, który powoduje liczne halucynacje, omamy i może prowadzić do depresji oraz urojeń.

Narkotyki twarde - LSD

Powstanie LSD

Narkotyk powstał w dość przypadkowych okolicznościach w 1938 r. Tego przypadkowego odkrycia dokonał Albert Hoffman, który testował narkotyk na sobie. Po doznaniach, które Hoffman przeżył po zażyciu narkotyku, substancja bardzo szybko zyskała popularność. Według niego jak i wielu psychologów, umożliwiała ona „otwarcie oczu”. Czyli zobaczenia świata w lepszej jakości, nowych barwach i dźwiękach, których wcześniej trudno było dostrzec. Celem Hoffmana było wprowadzenie LSD na rynek, co poniekąd się udało. Jednak bardzo szybko wymknęło się to spod kontroli, a sam narkotyk został zapisany przez władze na czarną listę zakazanych używek. Najbardziej zadziwiający jest fakt, że nie zostały odnotowane jakiekolwiek dowody, które świadczą o tym, że uzależnia ona fizycznie.

Działanie LSD

LSD jest halucynogenem, więc jego działania mogą wywoływać halucynacje. Narkotyk występuje w postaci nasączonej bibułki, którą wkłada się pod język lub po prostu do ust i odsysa płyn zawarty w bibułce. Może on działać już po 15 minutach, ale to tylko w przypadku osób, które są bardziej wrażliwe. Pierwsze efekty pojawiają się po czasie około 40 minut. Po tym okresie nagle pojawiają się nowe uczucia i doznania. Popularnym odczuciem jest „słyszenie kolorów”.

Narkotyk może zadziałać różnie. U osób bardziej wrażliwych może wywołać wiele przykrości i pojawienie się myśli samobójczych. Ponieważ działaniem LSD mogą być smutne i nurtujące halucynacje, które pogorszą tylko stan psychiczny i mogą doprowadzić nawet do depresji. Taki stan może potrwać nawet kilka tygodni, a nieleczony może się pogłębić.

U innych osób, może on wywołać bardziej efektowne i „ciekawsze” doznania. Dziwne halucynacje podkreślające tonację i miejsce, w którym dana osoba się znajduje. W miejskim parku, można dostrzec nowe kolory liści czy nawet „zobaczyć wiatr”. Naukowcy na samym początku powstania LSD twierdzili, że potrafi on obudzić nowe zmysły i poprawić pracę mózgu.

Przeprowadzane zostały również inne eksperymenty. Najciekawszym może być ten, w którym „tester” miał za zadanie narysować obraz przed zażyciem LSD i po zażyciu. Ten przed był zwykły, narysowany jednym kolorem. Ten poza życiu, według samego autora obrazu był niesamowicie kolorowy, piękny i różnorodny. „Tester” potrafił rozróżniać różne odcienie i kolory, które rysowane były jedną kredką. Niebieska potrafiła mieć odcień fioletowej. Stąd popularne określenie , że „słyszane są kolory” po przyjęciu LSD.

Objawy zażycia LSD:

 • powiększone źrenice,
 • suchość w ustach,
 • drżenie mięśni,
 • osłabienie i zawroty głowy,
 • nudności,
 • sinienie skóry,
 • „szczękościsk”.

Pozornie pozytywne działanie LSD:

 • podatność na sugestie,
 • poczucie zmiany braw,
 • omamy słuchowe i halucynacje,
 • problemy z równowagą,
 • niespójne wypowiedzi.
 • częste zmiany nastroju

Bad Trip narkotyków

Popularnym określeniem wśród osób zażywających LSD, ale również inne narkotyki jest „bad trip” czyli złe podróże. Charakteryzuje się zmianami psychicznymi, które zaburzają normalną pracę zmysłów. Objawia się to nieprzyjemnymi, przykrymi i bolesnymi pod względem psychicznym doświadczeniami. To właśnie taki rodzaj „fazy” powoduje przykre konsekwencje zażywania LSD. Powoduje myśli samobójcze, a nawet prowadzi do depresji. Czasem, osoby po takim doświadczeniu zamykają się na jakiś okres w domu i nie potrafią w sposób normalny odnaleźć się w życiu publicznym.

Czy LSD uzależnia?

Nie zostały odnotowane żadne informacje na temat tego, że LSD uzależnia fizycznie. Pojawiają się jedynie przypadkowe informacje, że powoduje uzależnienie psychiczne. Jednak w większości przypadków uznawane jest to za samowolną chęć ponownego sięgnięcia po narkotyk. Zazwyczaj jest to wynikiem namowy osób trzecich. Ciągłe i systematyczne zażywanie LSD może spowodować jednak pewne uszkodzenia mózgu, jak osłabienia czy pewnego rodzaju omamy.

Jak potocznie nazywa się LSD?

Każdy narkotyk znajduje swoje „slangowe” nazewnictwo. W tym przypadku do najpopularniejszych zwrotów dotyczących LSD możemy zaliczyć:

 • kwas,
 • kwach,
 • znaczki,
 • listek,
 • liść,
 • bibułka,
 • kryształ,

Jak rozpoznać, czy ktoś bierze LSD?

W tym przypadku może być to dosyć proste. Nie trzeba czekać na efekty uboczne narkotyku jak na przykład w przypadku heroiny. Osoba pod wpływem zachowuje się bardzo dziwnie. Często jej wypowiedzi są irracjonalne, zdania wypowiadane są bełkotliwie i chaotycznie. W każdym przypadku najbardziej charakterystyczne są źrenice, które nie będą znacznie reagować na światło i będą poszerzone. Jeśli nie udaje się złapać takiej osoby na „gorącym” uczynku, można to rozpoznać po kilku rzeczach takich jak bibułki czy różne znaczki. Najbardziej charakterystyczny objaw to specyficzny zapach potu, który towarzyszyć osobom uzależnionym od innych narkotyków.

Komentarze do: Narkotyki twarde - LSD (2)

Poola
Poola 27-10-2013 13:34

Uzależnienie od LSD

1

Nie da się uzależnić od LSD to jest fakt, tylko osoby trzecie mogą nam w tym pomóc. Artykuł napisany w miarę trafnie i obiektywnie. Osobiście przestrzegam jednak przed tego typu zabawami :)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
errorist
errorist 25-10-2013 15:54

LSD to nie zło, ale i nie zabawa

1

Zacznę od tego, że w dzisiejszych czasach kwas robi się coraz mniej popularny, często spotykam się ze stwierdzeniem, że to "zabawa dla nawiedzonych". Największą popularnością cieszył się w czasach hippisów, kie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze