Szukaj

Senat jednoznacznie uznał haszysz za środek odurzający

Podziel się
Komentarze0

Senat jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która jednoznacznie uznaje haszysz za środek odurzający. Głosowało 80 senatorów, nie było głosów przeciwnych, nikt też się nie wstrzymał od głosu. W obowiązującej od 2005 roku ustawie do środków odurzających zaliczona została żywica konopi innych niż włókniste. W praktyce haszysz jest produkowany tylko z konopi "narkotycznych", jednak można go uzyskać również z konopi włóknistych.


Rodzaj konopi, z jakich wyprodukowano haszysz, jest niemożliwy do określenia w laboratoriach kryminalistycznych. Nowelizacja precyzuje, że również żywica konopi włóknistych jest środkiem odurzającym. Zawarto w niej także nową definicję konopi - w związku z pojawieniem się w obrocie konopi modyfikowanych genetycznie.


Nowe przepisy wprowadzają także możliwość dofinansowania z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii szkoleń dla terapeutów, zajmujących się leczeniem i rehabilitacją uzależnionych. W 2006 roku zaplanowano łączną kwotę dofinansowania w wysokości 340 tys. złotych.

Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.(PAP)

Komentarze do: Senat jednoznacznie uznał haszysz za środek odurzający

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz