Szukaj

Rak: szanse przeżycia dla pacjentów kanadyjskich są wyższe

Podziel się
Komentarze1

Pacjenci dotknięci rakiem w Australii, w Kanadzie oraz w Szwecji mają większe szanse na przeżycie pięciu lat po postawieniu diagnozy niż pacjenci duńscy oraz brytyjscy, według badania opublikowanego niedawno w czasopiśmie The Lancet.Badacze przeegzaminowali dokumentację medyczną dotyczącą 2 400 000 pacjentów w Australii, w Kanadzie, w Szwecji, w Danii, w Norwegii oraz w Zjednoczonym Królestwie, w latach 1995 oraz w 2007.

Naukowcy w swoich pracach skoncentrowali się na pacjentach dotkniętych rakiem piersi, rakiem płuc, rakiem jelita grubego, rakiem odbytu oraz rakiem jajników. Naukowcy odkryli tym sposobem, że każdego roku poziom śmiertelności był dużo wyższy w Zjednoczonym Królestwie niż w Szwecji, z różnicą 11 400 dodatkowych zgonów.


Poziom przeżycia jest coraz wyższy we wszystkich tych krajach, ale najwyższy jest w Australii, w Kanadzie oraz w Szwecji. Dania oraz Zjednoczone Królestwo mają ten poziom najniższy.

Jeśli chodzi o raka piersi, na przykład, około 82% pacjentek brytyjskich oraz duńskich jest ciągle przy życiu pięć lat po postawieniu diagnozy. Liczba ta wynosi natomiast około 90% w Australii oraz w Szwecji.

Zdaniem Sir Michaela Richardsa, ze służby zdrowia w Anglii, a także zdaniem jego kolegów- współautorów, różnica ta może być związana z opóźnieniami w stawianiu diagnozy oraz, co za tym idzie, z opóźnieniem w podjęciu właściwego leczenia pacjentów w Danii oraz w Zjednoczonym Królestwie.

Komentarze do: Rak: szanse przeżycia dla pacjentów kanadyjskich są wyższe (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:10

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze