Szukaj

"Pierwszy raz" może wiązać się z satysfakcją seksualną na całe życie

Podziel się
Komentarze0

Okazuje się, twój „pierwszy raz” naprawdę ma duże znaczenie, jak pokazują badania prowadzone przez Matthew Shaffer, doktoranta psychologii w UT, i C. Veronikę Smith, adiunkt psychologii na Uniwersytecie w Mississippi. Krótko mówiąc, pierwsze doświadczenia seksualne mogą mieć ogromny wpływ na resztę życia seksualnego.Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Journal of Sex and Marital Therapy. Jest to pierwsze tego rodzaju badanie, które rozważa czy okoliczności utraty dziewictwa mają długotrwałe skutki.

"Utrata dziewictwa jest często postrzegana jako ważny etap w rozwoju człowieka, który oznacza przejście do dorosłości", powiedział Shaffer. "Jednakże nie badano jej w tym charakterze. Chcieliśmy zobaczyć, jaki wpływ może to mieć na rozwój emocjonalny i fizyczny."

Naukowcy zbadali, jak satysfakcja z seksu podczas pierwszego razu wpływa na długoterminowe funkcje seksualne, oraz jak fizyczne i emocjonalne reakcje podczas pierwszego razu wpływają na dalsze doświadczenia seksualne.

Okazało się, że ci, którzy czuli się kochani i szanowani przez partnera, swe kontakty seksualne w późniejszym życiu opisywali jako bardziej emocjonalnie satysfakcjonujące.

Zobacz również:Naukowcy zapytali 331 młodych mężczyzn i kobiet o to, jak stracili swoje dziewictwo. Anonimowi uczestnicy oceniali swe doświadczenie zgodnie z emocjami: niepokojem, zadowoleniem i żalem, że ich pierwszy raz odbył się w takich, a nie innych warunkach.

Odpowiadali oni również na pytania dotyczące życia seksualnego przy użyciu skali mierzącej poczucie kontroli, zadowolenie i dobre samopoczucie. Wreszcie, uczestnicy pisali przez 2 tygodnie pamiętnik, gdzie opisywali swe doświadczenia seksualne.

Szereg analiz wykazało, że ci, którzy byli najbardziej emocjonalnie i fizycznie spełnieni podczas pierwszego razu, mają obecnie najbardziej satysfakcjonujące życie erotyczne.

U tych, którzy negatywnie wspominają swój pierwszy raz, odnotowano niższy poziom zadowolenia z pożycia.

"Chociaż badanie to nie dowodzi, że wspaniały pierwszy raz jest początkiem lepszego życia seksualnego, to doświadczenie utraty dziewictwa może ustalić pewien wzór na przyszłe lata", powiedział Shaffer.

Shaffer sugeruje, że doświadczenie seksualne przeżyte podczas pierwszego razu może stworzyć ogólny wzorzec myślenia i zachowania, który jest pewnym kierunkowskazem w doświadczeniach seksualnych i zrozumieniu informacji dotyczących seksualności.

Komentarze do: "Pierwszy raz" może wiązać się z satysfakcją seksualną na całe życie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz