Szukaj

Polscy lekarze apelują do Ministra - poprawmy system kształcenia lekarzy!

Podziel się
Komentarze0

Ponad 10,000 lekarzy i studentów medycyny podpisało się pod petycją do Ministra Zdrowia o ujawnienie treści pytań z przeprowadzanych Lekarskich Egzaminów Końcowych (LEK i L-DEK) i Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych (PES).Jak zauważają lekarze przez ostatnich kilka lat pytania z egzaminów LEK i L-DEK były ujawniane. Z nieznanych przyczyn w 2013 roku Centrum Egzaminów Medycznych poinformowało, że nie będzie więcej ujawniać pytań. Pytania z egzaminów PES nigdy nie były upubliczniane.

Lekarze podkreślają w petycji, że "publikowanie zadań z egzaminów daje możliwość lekarzom, którzy zdawali egzamin, wychwycenie i zrozumienie błędów jakie popełnili w trakcie egzaminu. Pozwala na dodatkową analizę zagadnień, które sprawiły zdającemu trudności, a przez to jeszcze poprawę jakości specjalistycznej opieki nad pacjentami. Analiza zadań z poprzednich sesji umożliwia również zwrócenie uwagi na kwestie, z którymi specjalista powinien priorytetowo się zaznajomić."


Lekarze zauważają również: "W Polsce i na świecie, powszechną praktyką jest publikacja zadań z egzaminów ogólnokrajowych (np. egzaminy gimnazjalne, maturalne)."

W dniu 13.03.2013 petycja wraz z ponad 10,000 podpisów została złożona w kancelarii Ministerstwa Zdrowia przy ul.Miodowej.

Komentarze do: Polscy lekarze apelują do Ministra - poprawmy system kształcenia lekarzy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz