Szukaj

Ochrona przeciwsłoneczna: pastylka zainspirowana koralem będzie chronić przez wiele tygodni

Podziel się
Komentarze0

Czy rytualny krem przeciwsłoneczny na plaży zniknie za pięć lat? Badacze brytyjscy właśnie pracują nad pastylką zainspirowaną przez składniki ochronne koralowców, które mogłyby chronić przed słońcem przez wiele tygodni.Smarowanie się kremem przeciwsłoneczym być może wkrótce będzie tylko odległym wspomnieniem: naukowcy brytyjscy pracują nas wymyśleniem pastylki, która pozwalałaby na ochronę przeciwsłoneczną trwającą wiele tygodni.

Sekret tej rewolucyjnej protekcji może się znajdować w morzu, ponieważ zespół badaczy z King’s College of London bada obronę naturalną, którą posługują się korale, aby chronić się przed słońcem.

Udali się oni na Wielką Rafę Koralową, aby przebadać kilka próbek korali Acropora, który jest właśnie zagrożony wymarciem, jak podało BBC w dniu 30 sierpnia 2011 roku. Ich celem było zsyntezowanie składników ochronnych koralowców (które nie tylko chronią rafę, ale również ryby, które żywią się w pobliżu), aby opracować krem, który można by przetestować na skórze ludzkiej, a później opracować wersję doustną pod postacią pastylki.


Ochrona przeciwsłoneczna zainspirowana światem morskim

Wkrótce, być może, będziemy mogli skorzystać z systemu ochrony przeciwsłonecznej, wewnętrznej i skutecznej przeciwko promieniom słonecznym działającym na skórę, ale również na oczy.

Brytyjski Guardian wysuwa ze swej strony, że pastylki te być może będą dostępne w handlu już za pięć lat.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy człowiek zwraca się w kierunku morza dla dobra swojej skóry. Naukowcy na przykład odkryli, że naturalne antyoksydanty, nazywane astaksantynami, obecne w roślinach i w czerwonych zwierzętach morskich (takich jak łosoś) mogą pomóc w redukcji szkodliwych efektów działania słońca, i mają być szczególnie zalecane pacjentom cierpiącym na raka skóry.

Jeden suplement odżywiania jest już dostępny, ale zalecane jest kontynuowanie używania ekranów przeciwsłonecznych oraz nie pozostawanie zbyt długo na słońcu.

Komentarze do: Ochrona przeciwsłoneczna: pastylka zainspirowana koralem będzie chronić przez wiele tygodni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz