Szukaj

Nowy trop w terapii złośliwego międzybłoniaka opłucnej

Podziel się
Komentarze0

Złośliwe międzybłoniaki opłucnej to nowotwory rzadko występujące i powiązane z ekspozycją na azbest. Niestety, nie mamy zbyt wielu opcji terapeutycznych do wyboru przeciwko tym nowotworom. Mimo wszelkich postępów, średnia przeżycia pozostaje na poziomie 12 miesięcy od momentu diagnozy.Lepsze zrozumienie podstaw molekularnych różnych ścieżek sygnalizujących, związanych z postępowaniem nowotworu, może pomóc w odkryciu nowych biomarkerów pozwalających na szybsze diagnozowanie choroby. Nie mówiąc już o skuteczniejszych narzędziach terapeutycznych.

We wrześniowym wydaniu Journal of Thoracic Oncology (magazyn International Association for the Study of Lung Cancer), badacze z New York University Langone Medical Center zamieszczają artykuł, w którym wykazują, że białko efryna EPH B2 odgrywa kluczową rolę dla rozwoju złośliwego międzybłoniaka opłucnej.


Naukowcy przyjrzeli się efrynie EPHB2 w 34 złośliwych międzybłoniakach opłucnej i stwierdzili, że jej poziomy są wyjątkowo wysokie w tkankach nowotworowych, w porównaniu do normalnych próbek.

Odkryli, że efryna ta występuje na nadmiernie wysokich poziomach w komórkach złośliwego międzybłoniaka opłucnej, ale nie w komórkach łagodnej postaci tego nowotworu.

Naukowcy uważają teraz, że odkrycie EPHB2 może pomóc w opracowaniu nowych terapii i w poprawianiu prognoz dla ludzi dotkniętych złośliwym międzybłoniakiem opłucnej.

Potrzebne są jednak dodatkowe, znacznie szersze badania, które potwierdzą te rezultaty w odniesieniu do innych czynników, który tutaj nie wzięto pod uwagę.

Komentarze do: Nowy trop w terapii złośliwego międzybłoniaka opłucnej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz