Szukaj

Niezwykłe kąpiele w ropie przeciwko chorobom skóry

Podziel się
Komentarze0

Aby ukoić nerwy, albo aby uleczyć niektóre choroby skóry. Z pewnością nigdy jeszcze o tym nie myśleliście, ale istnieje naprawdę cudowne rozwiązanie, czyli pewien tajemniczy ośrodek w byłym Związku Sowieckim. Jego bogactwa naturalne, jego pustynia, a wreszcie jego spa, gdzie każą pacjentom namaczać się ... w czystej ropie! Z pewnością zasługuje to na chwilę uwagi.To właśnie Naftalan w Azerbejdżanie - tam właśnie możemy odnaleźć niegdyś popularne spa z „czarnym złotem”, które przyjmowało aż do 75 000 gości rocznie w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Czy te szczególne zabiegi odzyskają swoją popularność w naszych czasach? Być może.

W wannach wypełnionych czystą ropą, pacjenci, którzy cierpią na złe samopoczucie, mogą się zanurzyć w tym oleistym, zielonkawo-kasztanowym płynie. Dusze wrażliwe jednak raczej niech omijają to miejsce szerokim łukiem. Nie ma tutaj bowiem zapachu olejku różanego, zapachu waniliowego albo masła karite, albowiem króluje tutaj zapach zużytego oleju silnikowego! Co kto lubi.

Dla ludzi Zachodu, kąpiele takie mogą się wydawać dość osobliwe, delikatnie mówiąc, nie wspominając już o niedawnej tragicznej katastrofie firmy BP oraz nie przypominając obrazów martwych zwierząt, leżących na brzegach oceanu, rodem z horroru. A jednak, ciecz ta, cenniejsza dziś niż kiedykolwiek indziej, ma mieć zadziwiające właściwości.


Ropa naftowa dla uśmierzania bólów stawów oraz chorób mięśni

Jak dziwne by się to nie wydawało, lokalni lekarze uważają, iż takie kąpiele mają bardzo interesujące zalety: mają one uśmierzać bóle stawowe, leczyć z łuszczycy, z reumatyzmu, mają również uspokajać nerwy i upiększać skórę. Czy jest to prawda?

Ropa z ośrodka Naftalan zawiera około 50% naftalenu, bardziej znanego pod nazwą naftalina (tak jak ten słynny środek przeciwko molom), która jest kancerogenna. A kiedy naftalina jest podgrzana do temperatury 40 stopni Celsjusza - można sobie z łatwością wyobrazić, że działanie tej oleistej mieszanki na ciało naprawdę rozluźnia oraz może być korzystne dla stawów.

Trzeba także wiedzieć, że naftalen jest również stosowany na Zachodzie. Można go znaleźć przede wszystkim w smole węglowej, w mydle stosowanym do leczenia łuszczycy. Poza tym, kąpiele takie nie trwają dłużej niż 10 minut, jeden raz dziennie, a ta osobliwa kuracja trwa przez dziesięć dni. Nie stwierdzono jeszcze żadnego powikłania u pacjentów, od momentu otwarcia tego centrum.

Najbardziej delikatną częścią takiej terapii pozostaje płukanie z ropy, wykonywane przez naprzemienne osuszanie oraz prysznic. Wiecie teraz, co wam pozostaje do zrobienia. Wiedzcie również, iż piętnastodniowy pobyt, który pozwali wam popływać w ropie, nie wyniesie was za dużo... wliczając w to także posiłki każdego dnia. Wybór należy do was.

Komentarze do: Niezwykłe kąpiele w ropie przeciwko chorobom skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz