Szukaj

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko raka pęcherza o… 600%

Podziel się
Komentarze0

Sekret witaminy D3 dotyczący prewencji raka powoli zaczyna przeciekać do mediów mainstreamowych. Na pewno nie usłyszymy o tym jeszcze w wielu klinikach onkologicznych. Niewielu lekarzy rodzinnych zaleca swoim pacjentom utrzymywanie wysokiego poziomu witaminy D3 we krwi w celu zapobiegania nowotworom.A jednak, badanie przeprowadzone przez Spanish Cancer Research Center, opublikowane w Journal of the National Cancer Institute, zdaje się to potwierdzać.

Dr Nuria Maletas ze swoimi współpracownikami skupili się nad rakiem pęcherza, który jest chorobą epidemiczną w Hiszpanii. Do swoich prac zaprosili 2 000 osób.

Grupę podzielono na połowę – jedna była leczona na raka pęcherza, druga była grupą kontrolną.

Naukowcy posłużyli się standardowym testem krwi w kierunku witaminy D w postaci 25(OH)D. Test ten mierzy aktywną postać witaminy D3 produkowanej przez nerki.


Okazało się, że 1 000 pacjentów z rakiem pęcherza miało poziomy tej witaminy we krwi niższe niż grupa kontrolna. Naukowcy szacują, że niski poziom witaminy D3 podwaja ryzyko zachorowania na raka pęcherza.

Ale to nie wszystko – naukowcy wyodrębnili również grupę z najbardziej agresywnym nowotworem. Okazało się, że ryzyko raka pęcherza było aż 6 razy większe u ludzi z niskim poziomem witaminy D3.

Witamina D3 jest bardziej hormonem niż witaminą i ma właściwości regulacyjne. Wzmacnia to, co jest potrzebne, i osłabia to, co jest zbędne.

Aby podnieść sobie poziom witaminy D3, powinniśmy mieć bezpośredni kontakt ze słońcem. Równie korzystne są łóżka opalające UVB, ponieważ promieniowanie UVB pozwala komórkom tłuszczowym na produkcję tej molekuły.

Suplementy witaminowe D3 z naturalnych źródeł również są korzystne.

Komentarze do: Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko raka pęcherza o… 600%

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz