Szukaj

Letnie wakacje: chroń się przed słońcem

Podziel się
Komentarze0

Wraz z nadejściem pięknych dni, dobrze jest wygrzać się w słońcu. Ale nawet jeśli działa ono pozytywnie na nasz nastrój, to trzeba wiedzieć, iż ochrona skóry jest rzeczą absolutnie niezbędną. Uważajcie więc na promienie słoneczne, przestrzegając kilku porad, które daje nam "Professeur Pourquoi".Słońce jest oczekiwane z niecierpliwością chyba przez wszystkich, wraz z nadejściem lata, ale trzeba również wiedzieć, iż nie można mu ufać.  A więc, aby uniknąć złych uderzeń słońca i skorzystać z lata w pełni bezpieczeństwa, francuski Narodowy Instytut Prewencji oraz Edukacji dla zdrowia (INPES), właśnie uruchomił nową kampanię prewencyjną.

Poprzez postać profesora "Professeur Pourquoi", Instytut Prewencji oraz Edukacji dla zdrowia próbuje uwrażliwić opinię publiczną odnośnie wszystkich postaw, jakie należy sobie przyswoić, kiedy przygotowujemy się na kontakt ze słońcem.

Kampania ma polegać na czterech spotach dotyczących prewencji, które mają być emitowane na falach radiofonicznych przez całe lato. Ale nie tylko, ponieważ kampania ma się opierać również na prasie i telewizji, co ma na celu zapobieganie jak największej liczbie zagrożeń, związanych z kontaktami ze słońcem i ze złą ochroną,  jak również z przebywaniem na słońcu w nieodpowiednich godzinach, na przykład.


Dzięki profesorowi "Professeur Pourquoi", obywatele Francji będą mogli uzyskać jasne, proste i precyzyjne odpowiedzi na temat ryzyka związanego z ekspozycją słoneczą. A także, dowiedzą się, że w kontakcie ze słońcem rzeczą podstawową jest przykrywanie głowy kapeluszem, noszenie okularów przeciwsłonecznych, a także lekkich ubrań, jak również aplikowanie regularne kremu przeciwsłonecznego, w odpowiedniej warstwie.

Do tego, równie ważne jest sprecyzowanie, że ekspozycji na słońce w godzinach od 12 do 16 należy unikać. Jeśli jesteś na słońcu w tych godzinach, niezbędą rzeczą jest wzmocnienie całej ochrony (nie zapominając o dzieciach, których skóra jest ekstremalnie wrażliwa).

Kampania ma również na celu położenie kresu wielkim "nierównościom" w dziedzinie prewencji. W rzeczywistości, można zauważyć, że niektóre osoby chronią się na plaży, ale nie robią tego samego w swoich ogródkach albo w górach.

Innym przykładem jest to, że rodzice mają większą tendencję do regularnego chronienia swoich najmłodszych dzieci, podczas gdy nie robią tego samego dla swoich nastolatków.

Przypomnijmy, że ochrona obowiązuje każdego z nas, od momentu, kiedy możemy odczuć działanie słońca.

Aby kampania była bardziej skuteczna i na stałe zachowała się w pamięci, odpowiednie komunikaty będą również emitowany w trakcie nadawania prognozy pogody, oraz na plażach, na przykład.

Komentarze do: Letnie wakacje: chroń się przed słońcem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz