Szukaj

Kryzys specjalistycznej opieki zdrowotnej

Podziel się
Komentarze0

Pacjenci ponad dwóch tysięcy przychodni specjalistycznych na Dolnym Śląsku mogą się czuć poważnie zaniepokojeni. Dolnośląski Oddział NFZ rozwiązał umowy ze wszystkimi lekarzami specjalistami.Pretekstem do takich decyzji była przeprowadzona niedawno kontrola 140 z 2600 przychodni i gabinetów specjalistycznych. I znalezione tam rzekome nieprawidłowości. W związku z tym dolnośląski NFZ postanowił wprowadzić odpowiedzialność zbiorową i rozpisał nowy konkurs.


Efektem takiego działania może być m.in. zamykanie niewielkich poradni specjalistycznych w małych miejscowościach i przeciążenie przychodni i gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej.Najbardziej ucierpią na tym pacjenci przychodni i gabinetów, które w skutek ponownego konkursu nie podpiszą umów. Będą oni musieli dopisywać się do kolejek w placówkach, które takie umowy podpiszą. Tym samym nie wszyscy uzyskają pomoc w tym roku.


Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo podczas spotkania prasowego, które odbędzie się dziś (w środę 18 kwietnia 2012 r.), o godz. 14.30, w siedzibie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej  przy ul. Matejki 6 we Wrocławiu.


W spotkaniu uczestniczyć będą: Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej - Igor Chęciński, Prezes Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie - Jacek Krajewski i Przewodniczący Związku Pracowników Ochrony Zdrowia Dolnego Śląska - Witold Wolfson.

Komentarze do: Kryzys specjalistycznej opieki zdrowotnej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz