Szukaj

Krem przeciwsłoneczny spowolni starzenie skóry

Podziel się
Komentarze0

Codzienne smarowanie się kremem przeciwsłonecznym może spowolnić – a nawet zapobiec w pewnym stopniu – tworzenie się zmarszczek, jak sugeruje nowe badanie opublikowane w New York Times. Dermatolodzy od dawna zalecają używanie kremów przeciwsłonecznych w celu zapobiegania efektom starzenia skóry, ale po raz pierwszy w historii tak wyraźnie pokazano, że faktycznie specyfiki te działają na wygląd skóry.Badanie przeprowadzono w Australii na 900 białych osobach, w wieku od 25 do 55 lat. Australia jest krajem, gdzie ekspozycja na słońce i na promieniowanie UV jest codziennością.

Większość z uczestników badania stosowała kremy przeciwsłoneczne od czasu do czasu, 2/3 nosiły kapelusz chroniący przed słońcem.

Naukowcy chcieli się dowiedzieć, jaki będzie efekt stosowania kremu przeciwsłonecznego codziennie przez cztery i pół roku. Poprosili więc połowę uczestników o zachowanie swoich zwyczajów, a druga połowa dostała krem ze wskaźnikiem protekcji 15, zatrzymujący 92% UV, do stosowania każdego dnia.


Rezultaty eksperymentu opublikowano w The Annals of Internal Medicine.

Okazało się, że skóra osób stosujących krem codziennie była wyraźnie gładsza i bardziej odporna niż skóra ludzi, którzy nie zmienili swoich zwyczajów.

Co mówią dermatolodzy na temat jakości tych badań i znaczenia ich wyników?

Prof. David R. Bickers z uniwersytetu w Columbia mówi: - Stałe używanie kremu przeciwsłonecznego może zmodyfikować nieunikniony postęp fotostarzenia.

Dr Jeffrey Dover z Massachussetts dodaje: - Badanie to pomoże nam zachęcać ludzi do używania kremów przeciwsłonecznych.

Komentarze do: Krem przeciwsłoneczny spowolni starzenie skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz