Szukaj

Kompleksowa terapia na zmarszczki

Podziel się
Komentarze1

Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki mimiczne, a kwas hialuronowy wypełnia fałdy i załamania. Kompleksowe uderzenie w zmarszczki pozwala skutecznie odmłodzić twarz. Przełom wiosny i lata to idealny moment na aplikację botuliny, która ogranicza ruchy mimiczne i sprawia, że mrużąc oczy na słońcu, nie będziesz narażona na pogłębianie się zmarszczek.


Starzenie się skóry rozpoczyna się bardzo wcześnie, już ok. 25 roku życia. Zmiany, jakie wówczas zachodzą są niewidoczne, ponieważ odbywają się w głębi skóry - na poziomie komórek. Wpływ na tempo starzenia się mają czynniki genetyczne, środowiskowe oraz tryb życia.

Brak snu, niewłaściwa dieta, palenie papierosów i zanieczyszczenie środowiska mogą znacznie przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Szczególnie niebezpieczne dla skóry jest słońce, a raczej promieniowanie ultrafioletowe, które uszkadza DNA komórek, osłabia włókna kolagenowe i mechanizmy odpornościowe.

Zmarszczki mimiczne

Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. W wyniku ruchów mimicznych twarzy tworzą się „kurze łapki” w kącikach oczu, „lwia zmarszczka” na czole lub „linie palacza” wokół ust . Gdy śmiejąc się mrużymy oczy, lub gdy w złości marszczymy czoło, skóra w tych miejscach intensywnie pracuje, kurczy się i rozciąga, ulega wielokrotnemu zaginaniu, co na starszej, mniej elastycznej skórze pozostawia piętno w postaci zmarszczek – wyjaśnia Dr Beata Kociemba, prezes warszawskiego Instytutu Beauty Derm.

Charakterystyczne dla zmarszczek mimicznych jest ich uwidacznianie się tylko podczas ruchów twarzy. Gdy twarz pozostaje nieruchoma, zmarszczki mimiczne są słabiej widoczne lub całkowicie zanikają. Latem jesteśmy narażeni na dodatkowe marszczenie skóry wokół oczu, gdy bezwiednie mrużymy je, chroniąc źrenice przed nadmiarem promieniowania słonecznego.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa (botulina) jest to preparat, który czasowo blokuje przewodzenie impulsów nerwowych na złączach - synapsach włókien nerwowych. Dzięki działaniu rozluźniającemu mięśnie, botulina hamuje skurcz mięśni mimicznych i umożliwia rozprostowanie zmarszczek.


Zabieg jest szybki, prawie bezbolesny i bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wybrane partie twarzy za pomocą  ultracienkich igieł. Dzięki aplikacji botuliny, uzyskuje się  efekt naturalnego wygładzenia zmarszczek. Ostrzyknięte partie twarzy nie są unieruchomione, ani nie nie nabierają sztucznego wyrazu. Pełen efekt uwidacznia się w ciągu 3-10 dni po zabiegu.  Działanie preparatu utrzymuje się 4-6 miesięcy, w trakcie których botulina jest stopniowo wypłukiwana z organizmu.  Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Dodatkową zaletą botuliny jest fakt, że oprócz czasowego wygładzenia zmarszczek, zapewnia ona skórze kilkumiesięczny odpoczynek od nieustannego marszczenia się i prostowania pod wypływem ruchów mimicznych. Zrelaksowane botuliną partie skóry, są w mniejszym stopniu narażone na pogłębianie się zmarszczek.

Na rynku dostępnych jest kilka preparatów zawierających toksynę botulinową typu A. Najpopularniejszym z nich jest Botox, z którym konkurują coraz lepiej znane Dysport i Azzalure.


Zmarszczki statyczne

W późniejszym wieku spada  zdolność skóry do samoregeneracji. Osłabieniu ulega jej główny budulec, jakim są włókna kolagenowe. Skóra stopniowo traci dawną elastyczność i jędrność, staje się cieńsza i w niektórych miejscach sprawia wrażenie rozciągniętej. Pogarsza się również stopień nawilżenia skóry. Komórki nie wiążą wody tak dobrze, jak kiedyś – mówi Dr Beata Kociemba.

Wówczas na bazie zmarszczek mimicznych tworzą się zmarszczki statyczne. Są one widoczne przez cały czas i nie zanikają nawet wtedy, gdy twarz pozostaje nieruchoma, np. podczas snu. W celu redukcji zmarszczek statycznych stosuje się nowoczesne produkty, zwane wypełniaczami.

Wypełniacze zmarszczek

Najpopularniejszym wypełniaczem zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jest to w pełni bezpieczna dla organizmu substancja, naturalnie występująca w organizmie i odpowiadająca za wiązanie wody w komórkach. Młoda skóra zawiera duże ilości kwasu hialuronowego. Z wiekiem jego ilość maleje, przyspieszając pojawianie się zmarszczek.
Kwas hialuronowy stanowi składnik wielu kremów, jednak stosowany zewnętrznie nie przynosi aż tylu korzyści, jak podczas wstrzyknięcia w głąb skóry.

Cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, aby przeniknąć przez zdrową skórę. Podane zewnętrznie jedynie nawilżają naskórek. Wstrzyknięte do wewnątrz, odbudowują strukturę skóry.

Kwas hialuronowy stosuje się  w celu redukcji bruzd nosowo-wargowych, bruzd nad górną wargą, podniesienia opadających kącików ust oraz w celu powiększenia i nawilżenia warg.. Preparatami wolumetrycznymi można modelować opadające policzki, lub powiększać policzki u osób z bardzo szczupłą twarzą, a także wypełniać okolicę żuchwy i obszar skroni.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w wybrane partie twarzy.  Ultra cienkie igły stosowane do wstrzyknięć znacznie ograniczają bolesność. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie, rzadko powstają siniaczki. Efekt redukcji zmarszczek utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Po tym okresie skóra wygląda lepiej, a zmarszczki nie wracają do pierwotnej głębokości.

Na rynku dostępna jest bogata oferta preparatów z kwasem hialuronowym. Najpopularniejsze to: kwasy hialuronowe Restylane, Juvederm, Surgiderm, StylAge, Princess. Można je precyzyjnie dobrać do rodzaju zmarszczki lub innego problemu skóry.

Komentarze do: Kompleksowa terapia na zmarszczki (1)

Izabelak
Izabelak 18-02-2014 13:13

Doskonała klinika

1

Długo zmagałam się ze zmarszczkami bo albo kosmetyczka była fatalna, albo kremy podrażniały moja skórę. Dlatego udałam się do bella derm, a tam zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona jak profesjonalnie zachowują się praco... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze