Szukaj

GlassesOff, aplikacja do iPhone’a, pomaga mózgowi ulepszyć widzenie i prędkość czytania

Podziel się
Komentarze0

Poleganie na swoich okularach do czytania być może stanie się wkrótce pieśnią przeszłości, przynajmniej dla niektórych z nas. Teraz, naukowcy opracowali program treningowy dla mózgu w postaci aplikacji do iPhone’a, który uczy mózg w jaki sposób przetwarzać zamglone, zatarte, niewyraźne obrazy.


W jaki sposób działa nowa aplikacja?

Zwiększając prędkość oraz jakość przetwarzania obrazów w mózgu, nowa aplikacja może pomóc naszym oczom zrekompensować nieuniknione pogroszenie wzroku związane ze starzeniem się.

Używamy mózgu jak okularów
, wyjaśnia Uri Polat z uniwersytetu Tel Aviv University, który jest współzałożycielem Ucansi. Wywiad z tym naukowcem możemy przeczytać w naukowym The New Scientist.

Wynalazek ten, ochrzczony GlassesOff, może opóźnić konieczność stosowania okularów do czytania, która pojawia się w miarę tego, jak się starzejemy.

Prawda czy utopia?

Być może, brzmi to zbyt pięknie, żeby mogło być prawdą. Ale próby kliniczne są właściwie dość obiecujące. Jak donosi The Daily Mail, u ochotników na uniwersytecie University of California, w Berkeley, w Stanach Zjednoczonych, którzy testowali tę aplikację, wraz z czterdziestoma sesjami treningowymi, stwierdzono prawie 10-letnią poprawę w wieku ich oczu.


Bardzo wyraźna poprawa wzroku

Zmiana ta pozwoliła ochotnikom, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Kalifornijski, na przeczytanie dwóch rzędów niżej na tablicy służącej do badania wzroku, w dodatku, uczestnicy czytali o cztery sekundy szybciej każde zdanie, w porównaniu do ich stanu przed zastosowaniem nowej aplikacji.

Kiedy możemy spodziewać się tego wynalazku na rynku?

Dobra nowina, ponieważ aplikacja GlassessOff może być dostępna już na początku przyszłego roku, wraz z trzymiesięczną subskrypcją rzędu 90 dolarów, odnotowuje The Telegraph.

Ale dla wszystkich tych, którzy w dalszym ciągu chcecie polegać na swoich okularach do czytania, albo z różnych względów nie chcecie się z nimi rozstawać, mamy tutaj inną propozycję: spróbujcie innej aplikacji, która pozwala wypróbować i dobrać sobie okulary wirtualnie.

Stworzona przez francuskiego optyka i sprzedawcę okularów, Atol, jak donosi nam o tym internetowa strona Macstories.net, aplikacja ta polega na technologii rozpoznawania twarzy, która pomaga wypróbować różne typy okularów i dobrać model, który najbardziej do nas pasuje. Aplikacja ta z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy do tej pory mieli prawdziwe problemy z dobraniem okularów do kształu swojej twarzy.

Komentarze do: GlassesOff, aplikacja do iPhone’a, pomaga mózgowi ulepszyć widzenie i prędkość czytania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz