Szukaj

FDA zatwierdza test diagnostyczny w kierunku mutacji raka płuc

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska agencja Food and Drug Administration zatwierdziła właśnie nowy test diagnostyczny, opracowany przez firmę Roche. Test ten ma wykrywać mutację genetyczną obecną w ok. 10% przypadków niedrobnokomórkowego raka płuc.Dodatkowo, lek Tarceva, produkowany przez te same laboratoria, będzie mógł być używany jako początkowa terapia u pacjentów z tą mutacją, u których rak rozprzestrzenia się poza płuca.

Lek Tarceva na początku był zatwierdzony jedynie dla pacjentów z zaawansowanym drobnokomórkowym rakiem płuc, tylko wtedy, jeżeli nie poskutkowała u nich co najmniej jedna chemioterapia.


Test nosi nazwę Cobas EGRF Mutation Test i jest pierwszym, który wykrywa mutacje genetyczne EGFR (ang. epidermal growth factor receptors) i który został zatwierdzony przez FDA.

Alberto Gutierrez z FDA mówi: - Tego typu diagnostyka jest bardzo ważna dla określania terapii, które są najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze dla danego pacjenta.

Hal Barron z Roche podsumowuje: - Ludzie z rakiem niedrobnokomórkowym będą mogli wybrać spersonalizowaną medycynę jako początkową terapię, która pozwoli im żyć dłużej, bez pogarszania stanu zdrowia.

Komentarze do: FDA zatwierdza test diagnostyczny w kierunku mutacji raka płuc

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz