Szukaj

Domowe sposoby na grzybicę

Podziel się
Komentarze1

Grzybica to choroba zakaźna wywoływana poprzez grzyby. Rozróżnia się grzybice powierzchniowe (skóry) oraz grzybice głębokie (narządowe). Gdy infekcja jest w początkowym stadium, możesz spróbować wyleczyć ją sam za pomocą dostępnych bez recepty preparatów przeciwgrzybicznych lub naturalnych sposobów.

Domowe sposoby na grzybicę

Biały ocet

Kwaśny odczyn octu przynosi piekącym i swędzącym stopom ulgę, a także przywraca skórze właściwy odczyn PH, co jest konieczne, aby pozbyć się grzybicy.

Należy codziennie moczyć stopy przez pół godziny w roztworze octu z wodą w porporcjach 1:1. Ilość roztworu powinna być taka, aby stopy były całkowicie zanurzone. Stopy powinno się moczyć  co najmniej 30 minut i najlepiej na przemian w ciepłej i chłodnej wodzie. Zaleca się moczenie miejsc zaatakowanych grzybicą 3 razy dziennie. Pół godziny po takiej kąpieli należy osuszyć stopy ręcznikiem. Zabieg należy powtarzać codziennie, aż do momentu kiedy zauważymy całkowite ustąpienie grzybicy. Dodatkowo w ciągu dnia możemy owijać stopy bandażem nasączonym octem, co przyspieszy ich leczenie.

Ocet jabłkowy


Należy pić dwie łyżki octu jabłkowego dziennie. Ocet jabłkowy pity codziennie niszczy grzybicę od środka, ponieważ atakuje on grzyby gnieżdżące się pod grubą warstwą paznokcia stopy, gdzie z trudnością docierają wszelkie kremy.


Zioła

Wywar z ziół przygotowujemy następująco: garść świeżych ziół lub suszonych (2 łyżki stołowe) zalewamy letnią wodą i podgrzewamy na wolnym ogniu do temperatury wrzenia. Gotujemy całość jeszcze przez 10 minut. Taki mocny wywar wlewamy do ciepłej kąpieli. Wskazane jest, by w czasie kąpieli kilka razy przemyć zmienioną skórę zimną wodą. Wywar jest trujący, dlatego, należy bardzo uważać, aby przez nieuwagę go nie wypić.

Czosnek

Świeżo wyciśnięty czosnek wcieramy w zmienione chorobowo miejsca. Dzięki temu objawy świądu ulegają zmniejszeniu.

Olejek z drzewa herbacianego

Ma on działanie grzybobójcze. Pomaga zarówno w leczeniu grzybicy stóp, paznokci jak i skóry gładkiej. 10-15 kropel olejku dodajemy do miski z ciepłą wodą, a następnie przygotowujemy okłady na zmienione chorobowo miejsca. Okłady stosujemy przez około 5 minut dziennie. Dla bezpieczeństwa, po wysuszeniu stóp, możemy posmarować olejkiem także okolice, które znajdują się w pobliżu zakażonego miejscem.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze domowe sposoby pomogą w zwalczeniu grzybicy. Jeżeli jej objawy, takie jak: świąd, zaczerwienienie, swędzenie czy pieczenie utrzymują się długo i nie ustępują, konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

Komentarze do: Domowe sposoby na grzybicę (1)

malina30
malina30 30-12-2015 19:59

Grzybica - kiedy udać się do specjalisty

1

Czasem pomogą, czasem nie, dlatego przede wszystkim trzeba pokazać taką zmianę specjaliście. Obejrzy dokładnie, zleci badanie, przepisze leki.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze