Szukaj

Domowe sposoby na grzybicę

Podziel się
Komentarze1

Grzybica to choroba zakaźna wywoływana poprzez grzyby. Rozróżnia się grzybice powierzchniowe (skóry) oraz grzybice głębokie (narządowe). Gdy infekcja jest w początkowym stadium, możesz spróbować wyleczyć ją sam za pomocą dostępnych bez recepty preparatów przeciwgrzybicznych lub naturalnych sposobów.

Domowe sposoby na grzybicę

Biały ocet

Kwaśny odczyn octu przynosi piekącym i swędzącym stopom ulgę, a także przywraca skórze właściwy odczyn PH, co jest konieczne, aby pozbyć się grzybicy.

Należy codziennie moczyć stopy przez pół godziny w roztworze octu z wodą w porporcjach 1:1. Ilość roztworu powinna być taka, aby stopy były całkowicie zanurzone. Stopy powinno się moczyć  co najmniej 30 minut i najlepiej na przemian w ciepłej i chłodnej wodzie. Zaleca się moczenie miejsc zaatakowanych grzybicą 3 razy dziennie. Pół godziny po takiej kąpieli należy osuszyć stopy ręcznikiem. Zabieg należy powtarzać codziennie, aż do momentu kiedy zauważymy całkowite ustąpienie grzybicy. Dodatkowo w ciągu dnia możemy owijać stopy bandażem nasączonym octem, co przyspieszy ich leczenie.

Ocet jabłkowy

Zobacz również:Należy pić dwie łyżki octu jabłkowego dziennie. Ocet jabłkowy pity codziennie niszczy grzybicę od środka, ponieważ atakuje on grzyby gnieżdżące się pod grubą warstwą paznokcia stopy, gdzie z trudnością docierają wszelkie kremy.


Zioła

Wywar z ziół przygotowujemy następująco: garść świeżych ziół lub suszonych (2 łyżki stołowe) zalewamy letnią wodą i podgrzewamy na wolnym ogniu do temperatury wrzenia. Gotujemy całość jeszcze przez 10 minut. Taki mocny wywar wlewamy do ciepłej kąpieli. Wskazane jest, by w czasie kąpieli kilka razy przemyć zmienioną skórę zimną wodą. Wywar jest trujący, dlatego, należy bardzo uważać, aby przez nieuwagę go nie wypić.

Czosnek

Świeżo wyciśnięty czosnek wcieramy w zmienione chorobowo miejsca. Dzięki temu objawy świądu ulegają zmniejszeniu.

Olejek z drzewa herbacianego

Ma on działanie grzybobójcze. Pomaga zarówno w leczeniu grzybicy stóp, paznokci jak i skóry gładkiej. 10-15 kropel olejku dodajemy do miski z ciepłą wodą, a następnie przygotowujemy okłady na zmienione chorobowo miejsca. Okłady stosujemy przez około 5 minut dziennie. Dla bezpieczeństwa, po wysuszeniu stóp, możemy posmarować olejkiem także okolice, które znajdują się w pobliżu zakażonego miejscem.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze domowe sposoby pomogą w zwalczeniu grzybicy. Jeżeli jej objawy, takie jak: świąd, zaczerwienienie, swędzenie czy pieczenie utrzymują się długo i nie ustępują, konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

Komentarze do: Domowe sposoby na grzybicę (1)

malina30
malina30 30-12-2015 19:59

Grzybica - kiedy udać się do specjalisty

1

Czasem pomogą, czasem nie, dlatego przede wszystkim trzeba pokazać taką zmianę specjaliście. Obejrzy dokładnie, zleci badanie, przepisze leki.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze