Szukaj

Grzybica paznokci a propolis

Podziel się
Komentarze3

Grzybica paznokci jest chorobą, która najczęściej atakuje paznokcie naszych dłoni i rąk. Niestety jest to bardzo uciążliwe schorzenie, które  bardzo ciężko wyleczyć. Istnieje wiele sposobów leczenia grzybicy paznokci jednak większość z nich ma tylko chwilowe działanie. Do leczenia grzybicy paznokci wykorzystuje się także propolis.Przyczyny grzybicy paznokci


Zakażenie grzybami z grupy Trichophyton lub  Epidermophyton jest najczęściej główną przyczyną grzybicy paznokci. Prócz tego, ryzyko rozwoju grzybicy paznokci zwiększa źle dopasowane obuwie oraz wszelkie zaniedbania higieniczne. Zdarza się również, że powstanie grzybicy paznokci jest konsekwencją nieleczenia grzybicy stóp.

Najczęściej grzybica paznokci obejmuje płytkę paznokciową stóp, zdarzają się również przypadki, że grzybica występuje na paznokciach dłoni.


Objawy grzybicy paznokci


Początki grzybicy paznokci objawiają się przebarwieniem bocznej części płytki paznokciowej na biały, żółty lub czarny kolor. Z czasem płytka paznokciowa zaczyna grubieć i unosić się. Konsekwencją tego jest ponowna zmiana zabarwienia paznokcia. Wówczas już cała płytka ma inny kolor, a paznokieć zaczynają boleć.Leczenie grzybicy paznokci propolisem


Propolis jest substancją, którą wytwarzają pszczoły. Jest ona produkowana z różnych żywic, zbieranych przez owady z kwiatów i drzew oraz z wosku i śliny pszczelej. Propolis, kit pszczeli ma szerokie zastosowanie i jest używany do leczenia wielu dolegliwości chorobowych.


Okazuje się, że kit pszczeli jest również wykorzystywany do leczenia grzybicy paznokci. Kurację propolisową na paznokcie przeprowadza się w warunkach domowych. Powinna ona trwać co najmniej dwa tygodnie.

Polecamy także: Propolis a leczenie anginy

Leczenie grzybicy paznokci propolisem polega na przykładaniu na płytkę paznokciową i skórę wokół niej rozgniecionego plasterka kitu pszczelego. Należy pozostawić go na paznokciu prze kilka dni.

Do leczenia grzybicy paznokci warto wykorzystywać propolis z różnych źródeł, gdyż nie każdy ma tak samo silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.


Zobacz również: Grzybica - objawy i leczenie


Grzybica paznokci jest bardzo uciążliwą chorobą. Jej leczenie niestety jest bardzo czasochłonne i na efekty trzeba chwilę poczekać. Prócz stosowania wszelkiego rodzaju maści i specyfików warto również skorzystać z domowych metod leczenia, które niejednokrotnie okazują się skuteczne.

Komentarze do: Grzybica paznokci a propolis (3)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 16-06-2018 14:58

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam

3

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020. Producent New Life Pharma CO, Bangkok. Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowyc... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze