Szukaj

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn

Grzybicze zakażenie narządów płciowych u mężczyzn zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Tym samym staje się ono niebezpieczne nie tylko dla niego, ale również dla partnerki seksualnej.

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn

Co warto wiedzieć?

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn może stanowić bardzo duży problem. Lekceważąc pierwsze objawy choroby, nie walcząc z nią, można spowodować, że zaczyna się rozwijać i rozprzestrzeniać.

Dodatkowo doprowadza to do bolesnej dolegliwości jaką jest stulejka, która uniemożliwia odbywanie stosunku płciowego. W konsekwencji prowadzi do bezpłodności, ponieważ grzyby obniżają żywotność plemników. Dlatego widząc niepokojące sygnały, jak najszybciej należy wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Przyczyny grzybicy narządów płciowych

Oto najczęstsze przyczyny grzybicy penisa:

  • obciążenie drożdżakiem Candida,
  • brak higieny osobistej,
  • zakażenie od partnerki podczas stosunku płciowego,
  • cukrzyca utajona,
  • antybiotykoterapia.

Objawy grzybicy narządów płciowych

Pierwszym, typowym objawem grzybicy narządów płciowych u mężczyzn to białe naloty na żołędzi, któremu towarzyszy świąd, jak i nieprzyjemne pieczenie. Oprócz tego można zauważyć zaczerwienioną skórę prącia i napletka. Pojawić się też mogą:

  • nadżerki,
  • rumieniowo-złuszczające ogniska stanu zapalnego,
  • wykwity na obwodzie zaczerwienienia,
  • w związku ze stanem zapalnym, możliwe jest pojawienie się stulejki.

Leczenie grzybicy narządów płciowych

Leczenie grzybicy narządów płciowych u mężczyzn powinno być miejscowe oraz ogólne, ze względu na to, że nigdy nie można mieć pewności, czy nie doszło do zakażenia innych organów wewnętrznych.

Leczenie miejscowe to stosowanie środków farmaceutycznych na skórę narządów płciowych, które zostały zaatakowane przez grzybicę.Oprócz tego można stosować kąpiele, w którego skład wchodzi: 25 g kory oczaru wirginijskiego, 10 g kory dębowej, 15 g kwiatów nagietka.

Należy zalać litrem wrzątku 4 łyżki stołowe mieszanki ziołowej, a następnie gotować na małym ogniu przez 10 minut. Na koniec wystarczy przecedzić i wlać do wanny z 9 litrami wody. Zaleca się taką kąpiel l – 2 razy w tygodniu. W przypadku grzybicy ważne jest, aby nie tylko samemu zadbać o własne zdrowie, ale również badanie musi przejść partnerka. W ten sposób, może okazać się, że i ona musi rozpocząć leczenie. Unikając badać i leczenia można powodować bardzo nieprzyjemnych w skutkach dolegliwości, a nawet bezpłodność.

Autor: Emilia Dłużewska

Komentarze do: Grzybica narządów płciowych u mężczyzn (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 16-06-2018 15:04

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam

1

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020. Producent New Life Pharma CO, Bangkok. Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowyc... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze