Szukaj

Wysokie ciśnienie skutki dla serca

Podziel się
Komentarze0

Tak samo jak tytoń czy cholesterol, nadciśnienie jest głównym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Powyżej 14/9, serce musi pracować bardziej intensywnie, dlatego męczy się zupełnie niepotrzebnie i przedwcześnie. Hiperciśnienie sprzyja także odkładaniu się tłuszczu na ściankach arterii.Problem: kiedy mamy nadciśnienie, nie widzimy tego i nie czujemy tego. Inaczej mówiąc, nawet jeśli mamy dobre zdrowie, to możemy mieć ciśnienie tętnicze zbyt wysokie. Jedyny sposób, żeby się upewnić, jak to u nas naprawdę wygląda, jest bardzo prosty: kontrolujcie regularnie swoje ciśnienie, przynajmniej raz na rok, po ukończeniu 30 roku życia.


Unikanie nadmiaru soli to część tych dobrych ruchów, jakie możemy wykonać, w ramach profilaktyki chorób serca oraz układu krwionośego. Albowiem, sól także wpływa na ciśnienie tętnicze.

Poza nadmiarem soli, niektóre sytuacje także sprzyjają pojawieniu się nadciśnienia tętniczego: dziedziczność, nadwaga, siedzący tryb życia, zbyt duże spożycie alkoholu, nikotynizm, stres, niektóre lekarstwa, itp.

Komentarze do: Wysokie ciśnienie skutki dla serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz