Szukaj

Częstotliwość mrugania oczami to wskaźnik... senności

Podziel się
Komentarze0

Senny? Teraz można to określić na podstawie twoich oczu, takie są wyniki badań. Obserwacja tego, jak ludzkie powieki reagują na bodźce – jak szybko i w jakim stopniu, w odniesieniu do odmiennego dla każdego z nas wskaźnika mrugania oczami - jest właściwym sposobem zmierzenia, w jakim stopniu dany człowiek jest świadomy.Do takiego wniosku doszli naukowcy po przeprowadzeniu nowych badań, opublikowanych w International Journal of Bioinformatics Research and Applications. Ich projekt dotyczył 35 mężczyzn.

Wcześniej, świadomość była głównie oceniania na podstawie rozszerzania i zmniejszania się źrenicy. Ale naukowcy z Tokyo Institute of Technology i Aichi Medical Univesity stwierdzili, że obserwacja liczby mrugnięć oczami lepiej wskazuje na to, jak bardzo dana osoba jest senna.

Zobacz również:Zdaniem badaczy, odkrycia mogą być zastosowane w testach na senność wśród kierowców lub operatorów wszelakich maszyn.

Ale co z nieprzyjemnym uczuciem w powiekach przez zaśnięciem? To, zdaniem profesora fizjologii Marka A. W.  Andrewsa z Seton Hill University, kwestia zmęczenia mięśni. Jak powiedział w wywiadzie dla NBC News, można to porównać do ''uczucia zmęczenia nóg po całym dniu chodzenia.”

Co ciekawe, wśród oznak senności są i takie, z których nie zdajemy sobie sprawy, że mogą być związane z niedoborem snu. Można tu wymienić ciągłe uczucie głodu, płaczliwość, problemy z koncentracją i pamięcią, podatność na przeziębienia, problemy związane z życiem seksualnym.

Komentarze do: Częstotliwość mrugania oczami to wskaźnik... senności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz