Szukaj

Domowe sposoby na dobry sen

Podziel się
Komentarze7

Jak często zdarza się wam wrócić do domu po całym dniu i marzyć jedynie o położeniu się do łóżka. I kiedy już nadejdzie ten błogi moment, nie możecie zasnąć. Sen ma ogromne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Nocą regeneruje siły na kolejny dzień. Aby następnego ranka obudzić się wypoczętym, człowiek powinien przespać 8 godzin. Co zrobić, aby sen stał się zasłużonym i bardzo przyjemnym wypoczynkiem?

Domowe sposoby na dobry sen

Dlaczego nie możemy zasnąć i jak temu zaradzić


Przyczyn problemów z zasypianiem jest bardzo wiele. Bezsenność może wywołać na przykład silny stres. Kiedy się denerwujemy, sen przychodzi z trudem, dlatego przed położeniem się do łóżka, warto rozwiązać wszelkie problemy bądź wypić duży kubek melisy. Naukowcy proponują także „opróżnienie” głowy z problemów za pomocą kartki i długopisu. Wystarczy wszelkie trapiące nas sprawy zapisać na kartce i odłożyć ją na półkę. Jeżeli taka metoda zadziała, powinniśmy szybko zapaść w błogi sen, a do problemów powrócić następnego dnia. Pod warunkiem, że w ogóle będziemy o nich pamiętali.

Problem może także tkwić w świecących prosto w nasze okno latarniach. Niestety ich usunięcie nie należy do najprostszych. Zamiast tego możemy wyposażyć się w zasłony lub rolety, które na nową zbudują scenografię nocy.

O wiele lepiej zasypia się w pachnącej pościeli. Nikt jednak nie ma czasu codziennie jej prać, dlatego wystarczy w buteleczkę spryskiwacza wlać kilka kropel olejku lawendowego i dodać wody. Pościel co wieczór zraszana ulubionym zapachem, z pewnością zachęci nas do snu. Nie tylko pościel musi być pachnąca. Ważne aby chwilę przed snem dokładnie wywietrzyć pokój. Czy zdarzyło wam się kiedyś obudzić się rano z bólem głowy, mimo że grzecznie poszliście spać przed północą ? Oto właśnie skutki zamkniętego okna! Dodatkowo, w różnych miejscach w pokoju możemy pochować zapachowe gąbeczki. Wystarczy pociąć gąbkę na nieduże kawałki i zanurzyć je w wodzie z dodatkiem ulubionych olejków np. cedrowego. Cały pokój wypełni się wspaniałym aromatem.


Kiedy już wyrzuciliśmy z głowy wszelkie zmartwienia, zadbaliśmy o odpowiedni zapach i nastrój, powinniśmy się odprężyć. Gorąca kąpiel, ulubiona książka, muzyka bądź film to elementy, które wyciszą nas i zrelaksują, umożliwiając spokojny sen.

Możemy wypróbować także stary, sprawdzony sposób polegający na wypiciu kubka ciepłego mleka z dodatkiem miodu bądź herbatki z rumiankiem. Takie napary sprawiają, że zasypiamy jak niemowlęta.

Liczenie baranków już dawno przeszło do lamusa. Aby zasnąć snem spokojnym i głębokim, należy odpowiednio przygotować miejsce odpoczynku, wyzbyć się negatywnych emocji i zrelaksować. Musimy także pamiętać, aby uprzedzić przyjaciół i rodzinę by nie przeszkadzali nam w regeneracji sił. Chociaż zasnąć wcale nie jest łatwo, to zasnąć ponownie jest zdecydowanie trudniej.

Komentarze do: Domowe sposoby na dobry sen (7)

baltazar
baltazar 22-03-2016 14:05

Sposoby na sen

7

a mój sposób na sen to kubek prawdziwego, ciepłego mleka z dodatkiem kurkumy i miodu. Zasypiam po nim jak niemowlę ;)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (7)
Pokaż cały wątek (7)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze