Szukaj

Chrońmy środowisko! Nadmiar ozonu powoduje choroby serca i układu oddechowego!

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania US Environmental Protection Agency pokazują, że nadmiar ozonu w powietrzu jest bardziej szkodliwy dla zdrowia niż dotychczas sądzono. Źle wpływa na układ oddechowy i podrażnia oczy. Co dziesiąty człowiek jest wrażliwy na działanie ozonu.Różne zanieczyszczenia powietrza powodują anomalie pogodowe, typu zbyt wysokie temperatury, zwiększenie promieniowania ultrafioletowego, a to jest przyczyną nadmiaru ozonu w powietrzu.

Następstwem tego, oprócz podrażnienia oczu i zaburzeń w funkcjonowaniu płuc, może być: kaszel, duszności, uczucie suchości w gardle, czasami również skrajne wyczerpanie, załamanie się systemu odpornościowego, ból głowy, nudności.


Według najnowszych badań, nadmiar ozonu może uszkodzić serce oraz układ krążenia. Naukowcy apelują o większą dbałość o środowisko i nie zanieczyszczanie przyrody.

Wdychanie dużej ilości ozonu powiększa stan zapalny w tkankach. Negatywnie oddziałuje to na krzepnięcie krwi, rytm serca i częstość akcji serca.

Badania prowadzono na 23 młodych i zdrowych ludziach, których organizmy reagują szczególnie negatywnie na duże ilości ozonu. Po umieszczeniu ich w środowisku z nadmiarem tego pierwiastka, zrobiono im 24-godzinne EKG, które wykazało duże wahania tętna.

Wcześniejsze badania na zwierzętach wykazały u nich szybkie bicie serca i podwyższone ciśnienie skurczowe.

Badania na szczurach wykazały zapalenia i autodestrukcję komórek.

Komentarze do: Chrońmy środowisko! Nadmiar ozonu powoduje choroby serca i układu oddechowego!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz