Szukaj

Bakteria odpowiedzialna za raka żołądka wkrótce wyeliminowana w Ameryce Łacińskiej?

Podziel się
Komentarze0

Wyeliminowanie bakteri Helicobacter pylori odpowiedzialnej za nowotwory żołądka, ma być bardziej skuteczne przy pomocy potrójnej terapii standardowej w Ameryce Łacińskiej, w porównaniu do innych terapii, ostatnio przetestowanych w Europie. A przynajmniej taka jest konkluzja z badania opublikowanego pod koniec lipca 2011 roku.Z potrójną terapią standardową, poziom eliminacji bakterii raka żołądka osiągnął 82% w Ameryce Łacińskiej. Jest to wartość o wiele większa niż ta, którą obserwujemy dla innych metod terapeutycznych, a wynik ten udało się osiągnąć badaczom brazylijskim, którzy właśnie opublikowali swoje badanie w przeglądzie The Lancet.

Są to prace, które mogą okazać się niezwykle ważne. W rzeczywistości, prawie wszyscy z 750 000 do 1 miliona zmarłych każego roku, z powodu raka żołądka, żyją w Azji albo w Ameryce Łacińskiej, precyzują autorzy badania, którzy wyjaśniają również, że 60% tych nowotworów jest wywołanych przez bakterię nazywaną Helicobacter pylori.

Dlatego też, badanie zostało przeprowadzone w sześciu krajach – Chile, Kolumbia, Kostaryka, Honduras, Nikaragua, Meksyk (dwa miasta) – na 1 463 osobach w wieku od 21 lat do 65 lat, na nosicielach bakterii, wykrywanej w teście oddechowym.


Różne terapie i posologia

W praktyce, badacze porównali w rzeczywistości rezultaty uzyskane przy potrójnej terapii standardowej, włączającej lek przeciwko kwasom żołądkowym oraz dwa antybiotyki, a także rezultaty uzyskane z nowszymi terapiami, przetestowanymi w Europie.

Aby tego dokonać, zespół przeprowadził losowanie, aby przypadkowo zaaplikować różne metody lecznia różnym pacjentom, podzielonym na trzy grupy. Pierwszą grupę stanowiło 488 pacjentów, którzy przestrzegali przez 14 dni zasad potrójnej terapii, podczas gdy dwie inne grupy otrzymywały cztery albo pięć innych molekuł.

Jeśli potrójna terapia standardowa doprowadziła do uzyskania o wiele lepszych rezultatów, badanie przede wszystkim pokazało różnicę w skuteczności w zależności od populacji. Rezultaty się różnią w rzeczywistości od tych, które są obserwowane w Europie i na łonie różnych populacji azjatyckich, podkreślili badacze, cytowani przez romandie.com.

Skuteczność terapii mających wyeliminować bakterię Helicobacter pylori może więc nie być taka sama na całym świecie, wyjaśnili jeszcze naukowcy.

Jednakże, wydaje się, że lekarze brazylijscy nie są jednomyślni co do tego badania. Wielu z nich wyraziło brak swojej akceptacji, domagając się badań uzupełniających, mających ocenić prawdziwą skuteczność tego leczenia.

Jest to podstawowe działanie, zanim zaczniemy rozważać eliminację bakterii, zdaniem niektórych lekarzy.

Komentarze do: Bakteria odpowiedzialna za raka żołądka wkrótce wyeliminowana w Ameryce Łacińskiej?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz