Szukaj

10 przykazań miłośnika sportów wodnych

Podziel się
Komentarze0

W szkołach zabrzmiał już ostatni dzwonek. Sesja na uczelniach też powoli biegnie ku końcowi. Wkrótce także i ludzie pracujący będą mieli szansę na chwilę odpoczynku. Wśród wczasowiczów jest wielu miłośników sportów wodnych. Dla nich mamy kilka praktycznych porad na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę nim oddamy się wakacyjnemu szaleństwu.
Wczasy nad morzem, jeziorem czy rzeką cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Ośrodki turystyczne, kierujące swoją ofertę do rodzin z dziećmi, młodzieży i studentów, ludzi młodych i nieco starszych, prześcigają się w nowych pomysłach. Nauka pływania na windsurfingu, katamaranach, skuterach wodnych, motorówkach, żaglówkach, nurkowanie, spływy kajakowe oraz kursy ratownictwa i pierwszej pomocy, to tylko niektóre z możliwości. Hitem ostatnich dwóch sezonów stał się kitesurfing, czyli pływanie na krawędzi deski przy pomocy latawca napędzanego wiatrem. Prócz gruntownej wiedzy teoretycznej, profesjonalnego sprzętu, zapału, doświadczonego nauczyciela oraz przyswojenia zasad bezpieczeństwa, nim spróbujemy sportów wodnych ważne jest odpowiednie zadbanie o ciało - mówi Michał Skorupa, licencjonowany instruktor IKO z Kite Center na Helu.


Poniżej 10 przykazać miłośnika sportów wodnych:


  1. Nim rozpoczniesz pływanie pamiętaj o rozgrzewce. Rozciągnij mięśnie. W ten sposób zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji.


  2. Sprawdź i przygotuj dobrze sprzęt, na którym będziesz pływać. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko niebezpieczeństwa.

  3. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, zanim wypłyniesz na wodę, poradź się ratownika, instruktora bądź innej kompetentnej osoby.

  4. Stosuj środki bezpieczeństwa takie jak kaski czy kapoki.

  5. Pływaj tylko w miejscach dozwolonych i wtedy kiedy są do tego odpowiednie warunki atmosferyczne.

  6. Nasmaruj ciało i twarz kremem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF, chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB. W ten sposób ochronisz skórę przed oparzeniami.

  7. Jeśli używasz pianki oczyść ją z piasku i załóż na suche ciało. W przypadku gdyby pojawiły się podrażnienia, zaczerwienienia bądź uczucie swędzenia, zastosuj maść natłuszczającą na bazie lanoliny np. L 3 Prurigo.

  8. Pij dużo wody mineralnej, aby organizm się nie odwodnił.

  9. Przed wypłynięciem na wodę oraz w czasie pływania nie pij alkoholu. Opóźnia on znacznie zdolność reakcji. Może on być przyczyną niebezpiecznych sytuacji zarówno dla ciebie, kogoś z załogi jak i osób znajdujących się dokoła.

  10. Bądź zawsze w dobrym humorze.


Szczegółowe informacje:
Aleksandra Toboła
Oiga PR & marketing communication
Tel. 507 002 075
aleksandra@oiga.pl

Komentarze do: 10 przykazań miłośnika sportów wodnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz