Szukaj

Zima to najlepszy moment, aby rozjaśnić przebarwienia skóry

Podziel się
Komentarze0

Ciemne plamy i przebarwienia skóry można usunąć dermatologiczne z niemal 99 procentową skutecznością. W trakcie terapii należy unikać nasłonecznienia, dlatego najlepszym okresem na rozjaśnianie przebarwień jest zima.Za zabarwienie skóry odpowiada pigment, zwany melaniną. Im więcej melaniny, tym skóra jest ciemniejsza.


Intensywność produkcji pigmentu regulują czynniki genetyczne i hormonalne. Dodatkowo produkcję melaniny pobudza promieniowanie ultrafioletowe, w efekcie czego na skórze pojawia się opalenizna. - Na skutek zaburzeń barwnikowych, czyli nadprodukcji melaniny, jej nierównomiernego rozłożenia lub rozrostu komórek barwnikowych pojawiają się przebarwienia. Mogą mieć kształt regularnych lub nieregularnych plam różnej wielkości, o odcieniu od jasnobrązowego po czarne. Najbardziej narażone na ich powstawanie są twarz i szyja - wyjaśnia Dr Beata Kociemba, prezes warszawskiego Instytutu Beauty Derm.

Słońce nie jest jedynym czynnikiem powodującym przebarwienia. Czasem jest to reakcja na preparaty światłouczulające, takie jak antybiotyki, środki antydepresyjne i uspokajające, leki moczopędne, a nawet niektóre zioła. Również zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na koloryt skóry. Plamy często pojawiają się podczas ciąży, w okresie menopauzy, przy nadczynności tarczycy lub jako skutek uboczny terapii hormonalnej czy antykoncepcji. Przebarwieniom sprzyja również trądzik, powodujący stan zapalny skóry.

Niemal w stu procentach można rozjaśnić przebarwienia za pomocą maski Cosmelan


Maska Cosmelan jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą, opartą na działaniu aktywnych składników, takich jak kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian rentiolu i kwas askorbinowy. Kwas kojowy odpowiada za depigmentację skóry, kwas fitowy działa przeciwzapalnie i hamuje produkcję barwnika, z kolei arbutyna działa wybielająco. W fazie regeneracji tkanek niezastąpione działanie ma rentiol, który odmładza komórki i sprawia, że skóra staje się sprężysta. Wspomaga go kwas askorbinowy, powszechnie znany jako witamina C pobudzająca wytwarzanie kolagenu i wiążąca wolne rodniki.

Poprawę stanu skóry widać już  po tygodniu kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Poprawia się też ogólny wygląd skóry. Maska Cosmelan należy do dość kosztownych, ale niezwykle skutecznych metod. W Instytucie Beauty Derm przy ul. Bukowińskiej 12 w Warszawie cena zabiegu wynosi 1 600 zł.


Tańszą metodą są peelingi, np. peeling migdałowy, Yellow Peel, czy zabiegi z użyciem kwasu TCA (trójchlorooctowego). Nowa generacja peelingów, opartych na bazie kwasów chemicznych stanowi obecnie jedne z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Peelingi posiadają właściwości złuszczające zrogowaciały naskórek, stymulują komórki skóry do wytwarzania kolagenu, likwidują przebarwienia, hamują łojotok, nadają skórze blask i świeży wygląd. Ich zaletą jest również całkowita bezbolesność. Należy jednak pamiętać, że do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba serii zabiegów, czyli od 10 do 20 powtórzeń.

W przypadku, gdy skóra jest nadwrażliwa i źle reaguje na maskę Cosmelan oraz peelingi można sięgnąć po metodę laserowego wybielania skóry. Nagrzewanie laserem frakcyjnym powoduje rozbicie przebarwionych komórek głęboko pod powierzchnią skóry. Laser działa punktowo, tworząc mozaikę zdrowych i uszkodzonych komórek, co pobudza skórę do szybszej odbudowy. Do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba kilku powtórzeń zabiegu. Podczas naświetlania można odczuwać niewielki dyskomfort, jednakże słabszy od bólu. Po zabiegu występuje zaczerwienienie, które znika w przeciągu 48 godzin.


Nową metodą rozjaśniania przebarwień jest też mezoterapia. Zabieg polega na bezpośrednim wprowadzeniu w głąb skóry aktywnych składników rozjaśniających, o składzie zbliżonym do substancji zawartych w peelingach. Mezoterapia może być przeprowadzona metodą igłową lub bezigłową. W pierwszym przypadku, iniekcję przeprowadza się za pomocą cieniutkich igieł. Zabiegowi z reguły towarzyszy znieczulenie. Mezoterapia bezigłowa polega na wprowadzeniu preparatu w głąb skóry za pomocą specjalnego aplikatora, wysyłającego impulsy elektromagnetyczne. Ten typ zabiegu jest bezbolesny.

Przeciwwskazaniem do zabiegów rozjaśniania przebarwień jest ciąża, okres karmienia, nowotwory oraz stan zapalny skóry. Przez cały okres terapii oraz po jej zakończeniu należy unikać słońca i koniecznie stosować blokery słoneczne. W przeciwnym razie przebarwienia mogą pojawić się znowu.

Instytut Beauty Derm:

Dr Beata Kociemba – Założycielka i Prezes Instytutu Beauty Derm. Absolwentka Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Kliniki Dermatologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Uzyskała specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii II stopnia. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Członek Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego ESCAD. Wykładowca na wielu Konferencjach Dermatologii i Medycyny Estetycznej.

Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry stosując urządzenia laserowe, Thermage, preparaty modelujące kształt twarzy, wypełniające zmarszczki, regenerujące kolagen. Procedury medyczne z wykorzystaniem fal radiowych zastosowała jako jedna z pierwszych w Polsce. Posiada duże doświadczenie w leczeniu chorób skóry, łysienia kobiet i mężczyzn.

Ekspert w wielu pismach kobiecych, programach telewizyjnych (m.in. TVN Style) dotyczących zdrowia i urody, portalach internetowych. Laureatka Medalu Europejskiego, przyznanego w 2010 r. przez Business Centre Club za usługę zabiegu bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała "Thermage".

Więcej o rozjaśnianiu przebarwień: http://beauty-derm.pl/

Komentarze do: Zima to najlepszy moment, aby rozjaśnić przebarwienia skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz