Szukaj

Właściwości zielonej glinki

Podziel się
Komentarze0

Znakomite właściwości zielonej glinki (a także żółtej, czerwonej i białej) znano i doceniano już od czasów starożytnych. Używana zarówno w kosmetyce jak i w lecznictwie przeżywa swój renesans. Coraz więcej konsumentek zrażonych chemią obecną w produktach pielęgnacyjnych chętnie wraca do naturalnych i bezpiecznych surowców.

Właściwości zielonej glinki

Należy jednak pamiętać o tym, by rodzaj glinki dobierać w zależności od potrzeb naszej skóry. W przeciwnym razie możemy wyrządzić sobie niemałą krzywdę.

Zielona glinka cechuje się najsilniejszym działaniem pośród pozostałych odmian. Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych i ma w swoim składzie około dwudziestu soli mineralnych (takich jak sole krzemu, potasu, fosforu, magnezu czy sodu) oraz liczne mikroelementy i pierwiastki śladowe (selen, cynk).  Jej pokłady znajdują się głęboko pod powierzchnią ziemi i z tego powodu są chronione przed skażeniem środowiska. Po wydobyciu suszy się ją na słońcu. Glinka ta ma jasną, szarozieloną barwę, którą zawdzięcza obecnym w niej związkom miedzi i żelaza. Mokra nabiera ładnego zielonego, a nawet turkusowego odcienia.

Właściwości zielonej glinki

Zielona glinka znana jest ze swoich licznych właściwości. Przede wszystkim absorpcyjnych, oczyszczających, remineralizujących jak również regenerujących. Ujemnie naładowane cząsteczki glinki  przyciągają toksyny, które zazwyczaj cechują się ładunkiem dodatnim. Dzięki temu zbędne i szkodliwe produkty zostają zneutralizowane i wydalone z organizmu. Mówi się także, że glinka absorbuje nadmiar promieniowania radioaktywnego. Oprócz tego zielona glinka posiada silne własności antyseptyczne, zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów i różnych mikroorganizmów, wzmacniając przy tym nasz systemu immunologiczny.

Glinka ta jest szczególnie zalecana osobom, które mają problemy ze swoją cerą. Stosuje się ją podczas leczenia trądziku. Dezynfekuje, oczyszcza, a nawet zwęża rozszerzone pory. Ponadto wspiera gojenie się ran oraz wyrównuje pH skóry, hamuje powstawanie nowych zmarszczek.

Zastosowanie zielonej glinki

Możemy stosować ją zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. W pierwszym wypadku obserwuje się wyraźnie pozytywne działanie na układ trawienny (zabezpiecza układ pokarmowy). Glinka oczyszcza organizm z toksyn oraz gazów, a co za tym idzie odtruwa cały nasz organizm. Oprócz tego przyspiesza krzepnięcie krwi, obniża ciśnienie tętnicze, podnosi odporność organizmu, poprawia wygląd i kondycję skóry, włosów i paznokci. Działa także przeciwbólowo (przy bólach zęba, wrzodach, zapaleniach) jak również leczniczo w dolegliwościach pęcherza moczowego, jajowodów, macicy i stawów. Możemy przyjmować ją w postaci zdekantowanej i niezdekantowanej (mętnej) wody.

W drugim przypadku, oprócz wcześniej wymienionych właściwości, glinkę stosuje się także na ukąszenia, oparzenia i stłuczenia. Poleca się przygotowywanie kataplazm (okładów) na chore miejsca.

Środki ostrożności

Glinki nie powinniśmy przyjmować wewnętrznie w przypadkach: przepukliny, nadciśnienia lub jeśli cierpimy na niedrożność jelit. Odradza się również jej stosowanie przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że glinka adsorbuje i znosi działanie niektórych lekarstw.

W Internecie znajdziemy całą masę przepisów jak właściwie przygotować zieloną glinkę. Kąpiele, płukanki, ciepłe i zimne okłady napoje oraz maseczki. Wszechstronność tego specyfiku sprawia, że pozyskuje ono coraz większą rzeszę fanów. Najważniejsze jest by w czasie przygotowywania nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków itp.) gdyż kontakt z metalem dezaktywuje glinkę.

Komentarze do: Właściwości zielonej glinki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz