Szukaj

Siwe włosy: jak pielęgnować?

Podziel się
Komentarze0

Siwe włosy mogą dodać uroku i charakteru, nawet jeśli wiele osób (przede wszystkim, kobiety), ich nie doceniają. Jeśli więc chcecie w dobrym stanie zachować swoje siwe włosy, wyzwaniem jest ponowne nadanie im blasku. Oto więc kilka porad specjalisty, Pascala Raffy-Buge, dyrektora artystycznego Narodowej Federacji Fryzjerstwa (FNC, Francja).Pozbawić siwe włosy żółtej barwy


Na pierwszym miejscu trzeba, abyście zlikwidowali żółte refleksy, które pojawiają się wzdłuż włosa oraz na końcówkach. Do ich powstania przyczyniają się zasadniczo agresje z zewnątrz, takie jak promienie słoneczne, albo na odwrót - brak słońca, albo dym papierosowy.

Aby więc osiągnąć swój cel, stosujcie szampony przeciwko żółknięciu włosów, doradza  specjalista. Pascal Raffy-Buge opowiada się raczej za piankami przeciwko żółknięciu włosów, które pozwalają naprawdę wybrać „leczoną strefę”, lepiej niż szampony w płynie.


Nawadnianie siwych włosów

Tak jak pielęgnujecie swoją skórę, tak samo nawadniajcie swoje włosy. Ponieważ kiedy pojawiają się pierwsze siwe włosy, oznacza to, że całe owłosienie będzie miało tendencję do wysuszania albo do sztywnienia. Z pewnością, sami nic nie odczujecie, ale wasz fryzjer na pewno to potwierdzi.

Dobrze nawodniony włos chwyta światło i staje się naprawdę lśniący. Na stanowisku kosmetycznym, Pascal Raffy-Buge doradza wybrać wosk albo nabłyszczacz do włosów, które są dla włosa tym, czym krem na dzień jest dla skóry.

Porada:

Aplikujcie porcję wielkości orzecha włoskiego - ponieważ produkt ten ma tendencję do natłuszczania, ale pod koniec dnia efekt zniknie.

A jeśli wolicie uciec się do pomocy produktów bionawilżających włosy (siwe bądź nie), możecie zastosować masło karite albo oleje z oliwek albo arganowy. Do nakładania przed myciem włosów, należy sprecyzować.

Komentarze do: Siwe włosy: jak pielęgnować?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz