Szukaj

Jak dbać o suche włosy?

Podziel się
Komentarze0

Prawidłowa i skuteczna pielęgnacja włosów musi rozpocząć się od poznania ich cech i potrzeb. Włosy suche nie są trudne do rozpoznania - nie błyszczą się i są trudne w ułożeniu. Jak więc dbać o nie, aby lśniły i wyglądały zdrowo?

Jak dbać o suche włosy?

Włosy suche, czyli jakie?

Włosy suche bardzo szybko można rozpoznać po ich niezdrowym wyglądzie. Takie włosy pozbawione są połysku i mają skłonność do elektryzowania się. W dotyku są najczęściej sztywne i szorstkie. Są również bardzo kruche, dlatego podczas czesania wiele z nich zostaje na grzebieniu.

Pielęgnacjawłosów suchych

Jeżeli już mamy pewność, że nasze włosy są suche musimy zastanowić się nad ich pielęgnacją i ochroną. Najważniejszą rzeczą, bez której stan naszych włosów nigdy się nie poprawi, to dobór odpowiednich kosmetyków.

Obecnie w każdej drogerii czy aptece znajdziemy produkty przeznaczone do takiego rodzaju włosów. Wybierajmy te, na których widnieje napis: do włosów suchych. Rynek oferuje nam szeroki wybór szamponów i odżywek, więc na pewno nie będzie problemu z dopasowaniem ich do własnych potrzeb.

Pamiętajmy także o preparatach pielęgnujących rozdwojone końcówki. Właściwy dobór tych produktów jest ważny, ponieważ mają one kluczowe zadanie. Muszą uregulować gospodarkę wodną włosów, czyli uzupełnić jej braki. Do stylizacji włosów suchych używajmy produktów bezalkoholowych. Alkohol bardzo wysusza i niszczy włosy.

Pielęgnację specjalnymi produktami można uzupełnić domowymi metodami. W celu wzmocnienia warstwy ochronnej, czyli zatrzymania utraty wody, można zastosować maseczkę z miodu. Wystarczy pół szklanki tego płynu i trochę oleju. Takie połączenie nakładamy na wilgotne włosy i po 20 min spłukujemy.

Natomiast do odżywienia włosów możemy użyć maseczki z żółtka, które również musi być wymieszane z olejem. Taki specyfik ma pozostać na głowie, przykrytej plastikowym czepkiem i ręcznikiem, od 1 godziny do maksymalnie dwóch.

Należy także zmienić pewne nawyki. Na co dzień musimy zrezygnować z użycia sprzętu, który może je jeszcze bardziej wysuszyć, a mianowicie suszarkilokówki i prostownicy. Unikajmy także zimnych i gorących kąpieli, gdyż skrajne temperatury są równie szkodliwe.

Myjmy włosy tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Przy takim rodzaju włosów nie powinniśmy myć ich codziennie. Kąpiel pozbawia nasze włosy warstwy ochronnej, która chroni je przed utratą wody.

Szczególnie niebezpieczny dla włosów jest okres wakacyjny. Wysokie temperatury, plaża i woda morska to coś, czego włosy suche bardzo nie lubią. Podczas wyjazdów, a w szczególności nad morzem, nie możemy zapomnieć o ochronie naszych włosów. Nie możemy narażać je na częste kąpiele w wodzie morskiej i zimnej. Włosy suche powinniśmy także chronić od słońca, dlatego podczas opalania należy zakładać czapkę bądź kapelusz.

Trzeba pamiętać, że każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji i traktowania. Odpowiednie dla naszych włosów zabiegi to przepis na piękne i zdrowe włosy. Nie dajmy się skusić kolorowym reklamom, używajmy tego, czego nasze włosy potrzebują. Zła pielęgnacja może  przyczyniać się do pogorszenia ich stanu, a także stanu skóry naszej głowy. Poznaj swoje włosy i daj im to, czego potrzebują.

Komentarze do: Jak dbać o suche włosy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz