Szukaj

Keratynowe prostowanie włosów

Podziel się
Komentarze0

Wiele kobiet marzy o idealnie prostych włosach bez konieczności używania prostownicy i codziennej walki z niesfornymi loczkami. Taki efekt daje keratynowe prostowanie włosów, które staje się coraz bardziej popularne. Na czym polega ten zabieg? Czy jest bezpieczny?

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów znane jest także pod nazwą brazylijskiego prostowania włosów, gdyż zabieg został opracowany w Brazylii. Był przeznaczony dla kobiet mających kręcone, puszące się oraz trudne do ułożenia włosy. Zabieg miał na calu wyprostowanie niesfornych loków, p onad to miał chronić przed szkodliwym działaniem słońca i wilgoci.

Na czym polega ten zabieg i jaka jest jego cena?

Za pomocą ceramicznego żelazka rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza, we włosy zostaje „wprasowany” preparat keratynowy. Pod wpływem ciepła, łuski włosa otwierają się, co pozwala na dokładne wniknięcie keratyny we wszystkie jego wewnętrzne ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a jego struktura pozostaje odnowiona. Preparat keratynowy powinien być trzymany na głowie przez ok. 30 min. Na koniec, przy użyciu suszarki nastawionej na średnią temperaturę, należy dokładnie wysuszyć włosy.

Niestety, keratynowe prostowanie włosów nie należy do najtańszych zabiegów. Jego cena waha się od 300 do nawet 1000 złotych.

Efekty zabiegu

Po zabiegu włosy są wewnętrznie zregenerowane i wyglądają zdrowo. Są proste, gładkie, lśniące, odpowiednio nawilżone, a także podatne na wszelkie stylizacje. Trwałość efektu jest uzależniona od typu i gęstości włosów oraz od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Trzeba pamiętać, żeby bezpośrednio po prostowaniu keratynowym nie myć włosów przez 2-3 dni. Szampony, których używamy muszą być łagodne (nie mogą mieć w składzie ostrych detergentów), a odżywki nie powinny zawierać sylikonów (w ich składzie należy szukać keratyny). Najlepiej także unikać wysokich temperatur – używanie lokówki i prostownicy nie jest wskazane, zaś suszarka powinna być ustawiona na chłodny strumień powietrza. Warto też wiedzieć, że przez kilka dni po zabiegu nie należy wiązać ani spinać włosów.

Dla kogo przeznaczone jest keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg można wykonać praktycznie na każdych włosach. Fryzura czy długość nie mają żadnego znaczenia. Jest polecany kobietom mającym puszące się, niesforne, trudne do ułożenia włosy. Trzeba pamiętać, że ten zabieg, oprócz celu estetycznego ma też cel regenerujący – jest idealny dla włosów zniszczonych koloryzacją, rozjaśnianiem lub innymi zabiegami chemicznymi.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Zbadano, że niektóre preparaty keratynowe używane do zabiegu zawierają w swoim składzie aldehyd mrówkowy. Jest to substancja trująca, powodująca łzawienie oczu, a nawet trudności z oddychaniem w trakcie wykonywania zabiegu. Zapach preparatu keratynowego jest bardzo nieprzyjemny, dlatego salony fryzjerskie, które oferują keratynowe prostowanie włosów, powinny mieć sprawną klimatyzację. Faktem jest, że aldehyd mrówkowy jest stosowany do produkcji materiałów budowlanych oraz służy jako środek do balsamowania zwłok.

Nie ma pewności co do całkowitego bezpieczeństwa preparatów keratynowych. Każdy klient salonu fryzjerskiego, przed wykonanym zabiegiem, ma prawo do sprawdzenia czy dany preparat znajduje się na liście substancji dozwolonych – taka lista została opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia.

Keratynowe prostowanie włosów daje długotrwały efekt prostych, gładkich i lśniących włosów, które stają się także wewnętrznie zregenerowane i nawilżone. Wydawać by się mogło, że jest to idealny sposób na uporanie się z niesfornymi lokami – rzeczywiście, w przypadku bardzo zniszczonych włosów, może być to jedyny sposób na ich odżywienie, jednak nie wolno zapominać, że nie każdy preparat keratynowy jest w stu procentach bezpieczny.

Jagoda Marek

Komentarze do: Keratynowe prostowanie włosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz