Szukaj

Suchy szampon – czy warto go używać?

Podziel się
Komentarze0

Co zrobić, gdy musimy nagle pilnie wyjść z domu, lecz nie mamy czasu na umycie i ułożenie włosów? W takiej sytuacji może przydać się suchy szampon, który pomoże nam bardzo szybko odświeżyć włosy bez konieczności ich mycia. Brzmi pięknie, prawda? Poznaj działanie suchego szamponu.

Suchy szampon – czy warto go używać?

Jak działa i jak go używać?

Suchy szampon jest stosunkowo nowym wynalazkiem, jednak zagościł już w wielu damskich torebkach i łazienkach. Niejedna kobieta nie wyobraża sobie bez niego codziennej pielęgnacji włosów. Skrobia kukurydziana, zawarta w suchym szamponie, pochłania nadmiar sebum, równocześnie usuwając zanieczyszczenia. W efekcie uzyskujemy przyjemny zapach, a nasze włosy wyglądają świeżo - a to wszystko w kilka minut! Użycie suchego szamponu zastępuje często długie i żmudne mycie oraz układanie fryzury.

Jego aplikacja jest bardzo prosta - należy rozpylić szampon, najlepiej z odległości 20 cm, na suche włosy, następnie palcami wmasować go w skórę głowy. Trzeba pamiętać, że suchego szamponu się nie spłukuje. Po aplikacji należy dokładnie uczesać włosy - to wszystko!

Suchy szampon - rodzaje, dostępność i cena

Na rynku są dostępne dwa rodzaje suchego szamponu - w postaci sprayu lub pudru. Oba działają tak samo, różni je tylko sposób aplikacji. Możemy go zakupić praktycznie wszędzie - w drogerii, perfumerii, u przedstawicieli firm kosmetycznych czy w sklepach fryzjerskich. Rozbieżność cenowa jest dosyć duża, gdyż waha się od 10 zł do 90 zł. Cena szamponu zależy od marki, składników w nim zawartych, reklamy itp.

Jak wybrać suchy szampon?

Obecnie, na półkach sklepowych znajdziemy wiele suchych szamponów, więc jest z czego wybierać. Przy wyborze kierujmy się tymi samymi kryteriami, co przy kupnie szamponu tradycyjnego. Należy dostosować szampon do indywidualnych potrzeb. Gdy włosy są cienkie i oklapnięte to warto wybrać produkt, który daje efekt „push up”, zaś  w przypadku szybko przetłuszczającej się skóry głowy należy szukać szamponu, który jest przeznaczony do włosów z tendencją do łojotoku.

Jak często używać suchego szamponu?

Nie wolno zapominać, że suchy szampon nigdy nie powinien zastąpić tradycyjnego szamponu, gdyż po użyciu suchego szamponu włosy nie są umyte, tylko odświeżone. Jego częste stosowanie może być powodem wysuszenia i podrażnienia skóry głowy, co staje się przyczyną osłabienia cebulki włosa. W konsekwencji, włosy ulegają osłabieniu i zaczynają wypadać. Warto wiedzieć, że skład suchych szamponów oparty jest na alkoholu i skrobi, które nie są łaskawe dla skóry głowy.

Należy zatem pamiętać, żeby nie używać suchego szamponu zbyt często - codzienne stosowanie nie wchodzi w grę. Sięgajmy po niego tylko w awaryjnych przypadkach, czyli wtedy, gdy brak czasu uniemożliwia nam umycie włosów. Doskonale sprawdzi się u osób, mających fryzurę z grzywką, która ma tendencję do szybszego przetłuszczania się niż reszta włosów. Wystarczy wtedy użyć suchego szamponu tylko na nią.

Nie ulega wątpliwości, że suchy szampon jest niezwykle przydatnym kosmetykiem, szczególnie w przypadku, gdy nie mamy czasu na codzienną, często długo trwającą, pielęgnację włosów. Gdy rzadko go stosujemy, to nie musimy obawiać się o kondycję naszej skóry głowy, jednak trzeba wiedzieć, że częste aplikacje mogą trwale uszkodzić nasze włosy. Dlatego fryzjerzy apelują o zdrowy rozsądek.

Jagoda Marek

Komentarze do: Suchy szampon – czy warto go używać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz