Szukaj

Chcesz zafarbować włosy? Zobacz, o czym powinnaś wiedzieć!

Podziel się
Komentarze0

Badania wykazały, że większość kobiet nie jest zadowolona z wyglądu i kondycji swoich włosów. Znasz to? Już od dawna chciałaś zrobić coś ze swoją fryzurą? Przyciąć, wycieniować, a może zmienić kolor włosów? Przeczytaj i sprawdź o czym powinnaś wiedzieć przed farbowaniem włosów!

Chcesz zafarbować włosy? Zobacz, o czym powinnaś wiedzieć!


Po co farbujemy włosy? Jedne kobiety robią to, by ukryć siwiznę a inne po to by rozjaśnić naturalny kolor lub w ogóle go zmienić. Używanie preparatów do koloryzacji włosów jest bardzo powszechne, lecz niestety nieliczne kobiety mają jakiekolwiek pojęcie o tym jak właściwie działają te środki. Poniżej podamy kilka rad dla kobiet, które decydują się farbować swoje włosy, przeczytaj, jeśli jesteś jedną z nich!

1. Zawsze wybieraj odpowiedni kolor!


Najczęstszy błąd popełniany przez kobiety to dobór zbyt ciemnego koloru. Jeśli już zdecydujesz się na przykrycie siwych włosów, zawsze wybieraj kolor o jeden odcień jaśniejszy od tego, który Ci się podoba. Pamiętaj również, że zdjęcia modelek na opakowaniach po farbach koloryzujących dają tylko przybliżone wyobrażenie koloru farby, jednak wszystko zależy od Twojego własnego wyjściowego koloru włosów.

2. Wykonaj próbę alergiczną!

Zawsze, dzień przed planowaną koloryzacją wykonaj próbę alergiczną na swojej skórze, by dowiedzieć się czy nie jesteś uczulona na jakiś składnik danego produktu. Jeśli okaże się, że jesteś alergikiem, taka próba ocali Cię, przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.


3. Nie rozjaśniaj gwałtownie włosów!

Jeśli chcesz rozjaśnić swój naturalny kolor włosów, to zawsze wybieraj te kolory, które są najwyżej o 2 kolory jaśniejsze od Twojego naturalnego koloru włosów. Taka łagodna zmiana zapewni bardziej naturalny wygląd oraz zminimalizuje różnicę między rozjaśnionymi włosami a odrostami.


4. Bądź rozważna!

Jeśli dopiero zaczynasz z eksperymentowaniem ze swoim kolorem włosów, zacznij od wyboru półtrwałych farb lub szamponów koloryzujących, możesz zrobić sobie również pasemka. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze będziesz mogła poprawić nietrafione farbowanie.

5. Dbaj o kolor!


Gdy dopiero co zafarbowałaś włosy, zadbaj o nie. Dobierz odpowiedni szampon oraz odżywkę. Staraj się również stosować specjalny kompres, by uchronić swoje włosy przed uszkodzeniem.

6. Trwała i farbowanie?

Jeśli zamierzasz zrobić sobie trwałą ale planujesz również koloryzację włosów, najpierw zrób trwałą, odczekaj 2 tygodnie zanim nałożysz nowy kolor. Trwała może znacznie rozjaśnić włosy.

7. Jakieś wątpliwości?


W razie jakichkolwiek wątpliwości lub obaw związanych z farbowaniem włosów, poradź się dobrego fryzjera, który na pewno odpowie na wszystkie Twoje pytania. Tyczy się to głównie kobiet, które chcą dokonać poprawki po złym farbowaniu.

Czy farby do włosów są bezpieczne?

Jeśli chodzi o trwałe skutki uboczne koloryzacji włosów, to jest wciąż niejasne. Jednak wykazano, że chemikalia zawarte w farbach do włosów niszczą DNA a gdy podano je zwierzętom, zaobserwowano powstanie komórek rakowych. Pytanie brzmi: czy przenikanie przez skórę tych chemikaliów może również zaszkodzić człowiekowi? Uznano, że nie ma takiego zagrożenia. Badania nie wykazały żadnego powiązania z rakiem u ludzi stosujących farby koloryzujące.

Jedno jest jednak pewne, staraj się nie farbować włosów podczas pierwszego trymestru ciąży. Z jednej strony nie ma żadnych dowodów, że farba może zaszkodzić płodowi, jednak ginekolodzy i położnicy odradzają farbowanie włosów w pierwszym okresie ciąży.


Autor: Kinga Setera

Komentarze do: Chcesz zafarbować włosy? Zobacz, o czym powinnaś wiedzieć!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz