Szukaj

Kilka faktów o pielęgnacji włosów

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta marzy o idealnych włosach. Coraz częściej zdarza się, że i panowie dbają o nie w większym niż dotychczas stopniu. Aby włosy były piękne, lśniące i zdrowe należy pamiętać o kilku sprawdzonych zasadach oraz stosowaniu odpowiednich kosmetyków.

Kilka faktów o pielęgnacji włosów

Zmiany szamponów wskazane

Włosy przyzwyczajają się do używanego długotrwale szamponu. Nie najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków z tej samej serii, ponieważ włosy stają się obciążone. Aby temu zapobiegać, należy co jakiś czas zmieniać szampon. Zmiana wskazana jest nawet wtedy, jeżeli twój szampon  przeznaczony jest do rodzaju włosów, jakie posiadasz. Warto także wybierać środki, które minimalizują obciążenia i jednocześnie odżywiają.

Codzienne mycie dozwolone


Wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że codzienne mycie włosów, znacznie je wysusza. Okazuje się jednak, że to mit! Podstawową zasadą jest wybór odpowiedniego szamponu, dostosowanego do rodzaju włosów. Na rynku kosmetycznym znaleźć można wiele szamponów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, wystarczy rozejrzeć się po sklepowych półkach i wybrać ten właściwy.

Suszarki niszczą włosy

Jeżeli już mowa o nadmiernym wysuszaniu włosów, warto wspomnieć o podstawowych zasadach dotyczących suszenia włosów. Najlepszym rodzajem jest naturalne suszenie czupryny. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego proponuję delikatne podsuszyć włosy suszarką  z odległości minimum 10-15 cm, a następnie pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Pamiętaj również, aby unikać suszenia włosów na palącym słońcu, nadmiernego tarcia włosów ręcznikiem oraz używania wody z chlorem.


Odżywka ma znaczenie


Tak! Odpowiednia odżywka pomoże zadbać o twoje włosy. Dlatego już dziś zaopatrz się w tę najlepszą dla swoich włosów. Istnieje jednak zasada, o której należy bezwzględnie pamiętać - wszelkie odżywki trzeba stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt długie trzymanie odżywki na włosach powoduje ich obciążenie. Z kolei za krótko pozostawiona odżywka czy maseczka, nie spełni swojego zadania. Istotne jest również dokładne spłukiwanie wszystkiego, co nakładasz na włosy.

Pamiętaj, że odżywianie włosów to zadanie odżywki a nie szamponu, którego podstawową funkcją jest mycie i oczyszczanie skóry głowy i włosów.

Domowe sposoby pielęgnacji włosów naprawdę działają


Specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów często przekraczają możliwości naszych portfeli. Jest na to rozwiązanie! Wystarczy, że nauczysz się, jak przyrządzać płukanki, maseczki i odżywki w domowym  zaciszu i ze składników, które znajdują się w twojej kuchni.

Najczęściej stosowane i najbardziej skuteczne są płukanki ziołowe lub piwne, które wzmacniają włosy. Maseczki na bazie miodu – odżywiają, a te z dodatkiem cytryny i octu sprawiają, że włosy stają się lśniące.

Fryzjer – może być, byle nie za często

Chcesz mieć piękne włosy i wydaje ci się, że częste wizyty u fryzjera pomogą ci o nie zadbać? O nie! Mimo że, godzina czy dwie w fotelu fryzjerskim sprawią, że będziesz wyglądać niesamowicie, pamiętaj o szkodliwości wszelkich związków chemicznych nakładanych na włosy. Również częste podcinanie włosów nie sprawi, że będą rosły szybciej i zdrowiej oraz że zniknie problem rozdwajających się końcówek.

Włosy są twoją wizytówką. Zadbaj o nie już dziś. Zrób to jednak z głową. Wprowadź tych kilka   zmian w życie. Nie powinny stanowić problemu, natomiast skutki odpowiedniej pielęgnacji z pewnością cię zadowolą.

Autor:

Karolina Wrona

Komentarze do: Kilka faktów o pielęgnacji włosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz