Szukaj

Jak zwiększyć objętość włosów?

Podziel się
Komentarze0

Piękne, zadbane, lśniące i puszyste włosy – to marzenie większości kobiet. Niestety nie każdej z nas dany jest taki przywilej i aby osiągnąć wymarzoną fryzurę musimy się trochę nagimnastykować. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych trików, żeby zwiększyć objętość naszej czupryny.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Podstawą naszego wizerunku jest dobrze dobrana fryzura. Jeżeli nasze włosy są cienkie i przyklapnięte to idealnym rozwiązaniem będzie wizyta u fryzjera, który odpowiednio je cieniując optycznie zwiększy objętość naszych włosów. Krócej wystrzyżona góra lub zaczesana na bok grzywka na pewno pomoże nam uzyskać zamierzony efekt. Ponadto paniom ze słabymi włosami nie zaleca się ich zapuszczania, gdyż im są one dłuższe, tym bardziej nasilony będzie efekt przyklapniętej fryzury. Włosy powinny więc być krótkie a co najwyżej sięgać linii brody.

Kolejny sposobem na optyczne zwiększenie objętości fryzury będzie zafundowanie sobie delikatnych rozświetlających pasemek. Ten zabieg sprawi, że na naszej głowie zacznie się coś dziać a fryzura nabierze wielowymiarowości.

Jeśli dysponujemy większą ilością czasu pomocne mogą okazać się loki i wszelkiego rodzaju skręty na włosach. Jeżeli jednak chcielibyśmy, aby efekt trwał dłużej niż kilka godzin możemy zdecydować się na trwałą ondulację. Należy jednak pamiętać, że tradycyjna trwała ondulacja to prosty, ale niestety ryzykowny sposób na zwiększenie objętości - zapewnia efektowne loki, ale grozi uszkodzeniami oraz wypadaniem włosów. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.


Domowym, szybkim sposobem na dodanie objętości naszej czuprynie jest zwykłe suszenie włosów. Jeżeli zrobimy to z głową pochyloną do dołu to na jakiś czas powinniśmy uzyskać efekt bujnej fryzury. Dla jej utrwalenie warto również potraktować ją lakierem, bądź wmasować w nie piankę do włosów.

Współczesna kosmetyka oferuje nam wiele produktów, których zadaniem jest nadanie puszystości naszym włosom. Ważne jest jednak, aby nie przesadzać z ilością preparatów, gdyż mogą one je tylko osłabić zamiast pomóc. Należy wybierać szampony i odżywki przystosowane dla włosów cienkich, zniszczonych i osłabionych. Warto zainwestować w specjalistyczne preparaty, które możemy dostać u fryzjera. Są one droższe od tych dostępnych w zwykłych sklepach kosmetycznych, ale dają o wiele bardziej zadowalający efekt.

Należy pamiętać, że ciągłe stosowanie lokówki i suszarki nie jest dobre dla twoich włosów. Prostym sposobem jest umycie włosów wieczorem, tuż przed pójściem spać, związanie ich w kucyk u nasady głowy i pozwolenie im na samoistne wyschnięcie. Ten prosty trik okazuje się zbawienny zarówno dla objętości naszej fryzury jak również dla zdrowia włosów.

Jak widać wraz z odrobiną chęci i włożonego wysiłku można poradzić sobie nawet z najbardziej opornymi włosami. Nie spisujmy naszych włosów od razu na straty i poeksperymentujmy z fryzurą, bądź zastosujmy wymienione sztuczki a na pewno będziemy mieli okazję zaobserwować zmianę.

Autor:
Eliza Jakóbczyk


Komentarze do: Jak zwiększyć objętość włosów?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz