Szukaj

Rozjaśnianie włosów - wady i zalety

Podziel się
Komentarze0

Rozjaśnianie włosów polega na pozbywaniu się pigmentu, który zawierają nasze naturalne włosy. Ich odbarwianie przynosi rozmaite skutki: od efektu wyjściowego do końcowego. Pamiętajmy, że włosy zniszczone szybciej się odbarwiają niż włosy zdrowe. Rozjaśnianie włosów to najbardziej inwazyjny sposób na zmianę koloru.



Zaletą rozjaśniania jest wygląd seksownej blondynki, który od zawsze był twoim marzeniem. Niestety, zbyt silne działanie odbarwiające powoduje silne wysuszenie włosów i ich łamliwość. Wysuszone włosy wyglądają jak siano. Zaletą włosów rozjaśnionych może być wysuszenie, ale tylko wobec włosów, które wcześniej przetłuszczały się bardzo intensywnie. Po rozjaśnieniu proces łojotokowy zostaje zminimalizowany.

Uzyskanie pięknego koloru blond przy ciemnej barwie włosów wyjściowych okupione jest długim okresem oczekiwania. Stopniowe odbarwianie wydłuża znacznie czas ostatecznego efektu. Takie stopniowe odbarwianie powoduje delikatne działanie na strukturę włosa jak najmniejszym jego kosztem. Jeśli matka natura zrobiła pomyłkę a w kolorze blond wyglądasz wyjątkowo dobrze, to proces rozjaśniania pozwala ci uzyskać najlepszy dla twojego typu urody odcień. Niestety, w błyskawicznym tempie pojawiają się odrosty, które niszczą efekt ładnego wyglądu. Odrosty trudno jest zamaskować przy dużej różnicy kolorów.


Kobiety mające kolor ciemny blond uzyskują odcień pięknego jasnego koloru zaledwie jednym zabiegiem rozjaśniającym. Warto mieć jednak świadomość, że proces rozjaśniania to utrata naturalności, która obecnie jest niezwykle modna.

Jeśli już decydujesz się na rozjaśnienie włosów, postaraj się zrobić to w sposób profesjonalny. Zabieg taki wykonywany na własną rękę może spowodować nieodwracalne zmiany i totalnie zniszczyć włosy. Domowe zabiegi przy pomocy ogólnodostępnych farb i rozjaśniaczy są zabiegami tanimi oraz dość niebezpiecznymi.

W domu możemy rozjaśnić włosy najwyżej o 2-3 tony. Jeśli mamy ciemne włosy, to może spowodować, że kolor jaki otrzymamy będzie znacznie odbiegał od naszych oczekiwań.

W domu możemy wykonać zabieg zawsze kiedy mamy na to czas. Niestety włosy długie wymagają pomocy osoby z zewnątrz.

Rozjaśnienie eliminuje możliwość innych stylizacji np. trwałej ondulacji, która dodatkowo wysusza włosy powodując ich łamanie. Pierwszy moment po zastosowaniu rozjaśniacza wygląda naprawdę pięknie, ale po kilku miesiącach kiedy pojawiają się odrosty a pokrywanie ich nie jest łatwym zabiegiem, włosy zaczynają stawać się suche i mało podatne na układanie.

Artykuł powstał przy współpracy
kliniki Handsome Men
www.handsomemen.pl

Komentarze do: Rozjaśnianie włosów - wady i zalety

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz