Szukaj

Cudowne właściwości olejku arganowego

Podziel się
Komentarze0

Od jakiegoś czasu coraz więcej słyszy się o olejku arganowym i jego zbawiennych właściwościach. Jednak nie każdy z nas tak dokładnie wie, o co w ogóle chodzi w fenomenie tego niezwykłego eliksiru młodości.

Cudowne właściwości olejku arganowego

Olejek wytwarzany jest z owoców drzewa arganowego, które występuje tylko w jednym miejscu na świecie tzn. w południowo zachodniej części Maroka. Warto zaznaczyć, że roślina ta zaliczana jest do jednego z najstarszych drzew na świecie. Ze względu na swoją ograniczoną dostępność, jak i pracochłonny proces jego pozyskiwania specyfik ten jest również bardzo drogi. Jednak okazuje się, że jego cena jest warta poświęcenia, gdyż uważa się, że olejek arganowy ma zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.

Olej arganowy zwany jest również płynnym złotem, złotem Berberów czy eliksirem młodości. Wykorzystywany jest w medycynie naturalnej, kosmetyce, środkach leczniczych oraz produktach spożywczych. Oto kilka jego niezwykłych właściwości.

Wykorzystywany w kosmetyce olej arganowy ma działanie odmładzające. Duża zawartość witaminy E zapobiega starzeniu się skóry, pojawianiu się przebarwień oraz pękaniu naczynek krwionośnych. Okazuje się, że nawet kilka kropel tego niezwykłego specyfiku powoduje, że nasza skóra staje się wyraźnie gładsza i nawilżona!


Wbrew mylącej nazwie nie pozostawia on na skórze tłustych warstw, gdyż bardzo szybko się wchłania. Zaleca się stosowanie olejku tuż po kąpieli poprzez wmasowanie go w jeszcze wilgotną skórę ciała, co zaowocuje jedwabistą skórą. Co istotne przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry.

Olejek arganowy doskonale nadaje się również do pielęgnacji włosów i paznokci. Kiedy zmagamy się z problemem osłabionych i cienkich włosów zbawienną kuracją okazuje się wmasowanie w nie i skórę głowy niedużej ilości specyfiku i pozostawienie go na na pół godziny. Efekt widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu!


Poza przymiotami pielęgnującymi nasze ciało i wygląd olejek ma również wiele cennych właściwości zdrowotnych.  Ma on zbawienny wpływ na wzmocnienie systemu immunologicznego, obniża zawartość tłuszczu we krwi, poprawia krążenie i reguluje ciśnienie. Co więcej pomaga w regeneracji już zniszczonych i chorych komórek, dezynfekuje, pozytywnie wpływa na przemianę materii. Okazuje się, że jego regularne stosowanie  zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe!

Wymienione zdrowotne i pielęgnujące właściwości tego niezwykłego olejku to jeszcze nie wszystko. Z prażonych ziaren owoców drzewa arganowego toczy się olej, który wykorzystywany jest w celach spożywczych. Ma on ciemniejsze zabarwienie i intensywny w smaku, co zadowala podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dodaje się go do sałat, kuskusu i dań warzywnych - pod koniec procesu ich przygotowywania. Należy pamiętając o tym, że nie nadaje się on do stosowania w wysokich temperaturach.

Warto pamiętać, że olej arganowy jest produktem w stu procentach naturalnym i pozbawionym chemicznego przetwarzania, co w dzisiejszych czasach często okazuje się rzadkością. Jego cudowne właściwości mogą być wykorzystywane przez kobiety i mężczyzn, od niemowlaka po emeryta. Każda osoba może znaleźć w nim odpowiednie dla siebie działanie.  Ceny detaliczne tego oleju pochodzącego z certyfikowanych upraw ekologicznych to kwestia od ok. 50 zł do 100 zł (i powyżej) za 100ml.

Autor:

Eliza Jakóbczyk

Komentarze do: Cudowne właściwości olejku arganowego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz