Szukaj

Przyczyny starzenia się skóry

Podziel się
Komentarze0

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby cieszyć się piękną, zdrową i świetlistą cerą. Niestety proces starzenia się skóry jest nie odwracalny i prędzej czy później, na twarzy każdego człowieka pojawiają się zmarszczki. Istnieją jednak powody dla których u jednych ten proces ma miejsce szybciej, a u innych wolniej.Niektóre nasze przyzwyczajenia, wybory sprawiają że cera szybciej szarzeje i traci blask. Aby spowolnić ten proces, warto zapoznać się z czynnikami, które  przyczyniają się do szybszego niszczenia skóry.

Zimno

Niska temperatura czy też zimny wiatr wysuszają naszą skórę. Dlatego aby zniwelować negatywne działanie chłodu, należy dobrze nawilżyć skórę. Takie działanie zapewni nam odpowiednią ochronę.

Słońce

Nadmierne działanie promieni słonecznych powoduje, że na skórze pojawiają się przebarwienia. Dodatkowo skóra szybciej się wysusza i pojawiają się zmarszczki. Dobrze jest nawet w zimie używać kremów z filtrem. Krem aby był skuteczny musi mieć faktor co najmniej 15.


Palenie papierosów

Dym papierosowy - niezależnie od tego czy palimy, czy tez przebywamy w  towarzystwie palaczy - wysusza skórę i przyczynia się do jej starzenia. Poza tym palenie papierosów zmniejsza poziom witaminy C w naszym organizmie, a ta z kolei wpływa na jędrność i nawilżenie cery.

Alkohol

Alkohol rozszerza naczynia włosowate, a to zwiększa przepływ krwi. Z czasem naczyńka pękają i powodują, że na powierzchni skóry zostają przebarwienia i nieestetyczne plamy.

Sen

Nie wystarczająca ilość snu powoduje, że wyglądamy na osoby przemęczone. Pod oczami pojawiają się cienie, a nasza skóra ma szary nie ładny wygląd. Dlatego powinniśmy spać przynajmniej 8 godzin dziennie, by wyglądac na wypoczetych i zrelaksowanych.

Aktywność Fizyczna


Brak ruchu również wpływa na przyśpieszenie procesu starzenia się skóry. Aktywność fizyczna usprawnia krążenie krwi, poprawia nasze samopoczucie oraz stan zdrowia.

Komentarze do: Przyczyny starzenia się skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz