Szukaj

Pielęgnacja włosów normalnych

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta marzy o pięknych i lśniących włosach. Jednak bez względu na to czy nasze włosy są krótkie czy długie należy im się właściwa pielęgnacja. By odpowiednio dbać o włosy trzeba zdawać sobie sprawę z tego jakiego są rodzaju i jakie w związku z tym mają potrzeby. Pamiętajmy, że włosy mają być przede wszystkim naszą ozdobą a nie udręką.


Mało która kobieta może poszczycić się włosami normalnymi. By móc tak nazwać włosy nie mogą być nigdy farbowane, rozjaśniane, poddawane zabiegom trwałej ondulacji ani chemicznemu prostowaniu. Takie włosy posiadają swój naturalny połysk, a przy tym są niezwykle miękkie i sprężyste.

Osoby z tym rodzajem włosów nie skarżą się na problemy z przetłuszczaniem, łamliwością oraz łupieżem. Jednak tak jak każdy inny rodzaj włosów także włosy naturalne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Włosy normalne są bez wątpienia najbardziej pożądanym rodzajem włosów. Nie tylko ich pielęgnacja nie wymaga wielu wysiłków, ale także nie sprawiają kłopotów przy układaniu i strzyżeniu.

O czym warto pamiętać przy włosach naturalnych?

  • Takie włosy nie wymagają stosowania żadnych specjalnych kuracji pielęgnacyjnych. Warto natomiast około 2 razy w tygodniu zastosować odżywkę z witaminami przeznaczoną dla włosów naturalnych.
  • Przy włosach normalnych ważną sprawą jest wybór odpowiedniego szamponu. By włosy zachowały swój naturalny blask i elastyczność konieczne jest odpowiednie ich nawilżenie, dlatego należy wybierać szampony przeznaczone do włosów normalnych. Najlepiej by w ich skład wchodziła prowitamina B5.
  • Ważne przy pielęgnacji włosów normalnych jest regularne podcinanie końcówek. Należy to robić co 2-3 miesiące.

  • Chcąc zachować piękne i zdrowe włosy należy ograniczyć używanie prostownicy, suszarki i lokówki.
  • Włosy normalne mogą ulec wysuszeniu czemu sprzyja stosowanie różnych pianek, żelów i lakierów, dlatego najlepiej unikać tego rodzaju kosmetyków.
  • Jak się okazuje na stan i kondycję włosów wpływa także odżywianie, stąd też dobrze jest zwracać uwagę na spożywane produkty. W jadłospisie nie może zabraknąć mięsa, ryb, zbóż, orzechów oraz warzyw.
  • Włosy normalne wystarczy myć 3-4 razy w tygodniu. Warto po myciu nałożyć na nie balsam pielęgnacyjny, który doda im jeszcze więcej blasku i zdecydowanie ułatwi rozczesywanie.
  • W przypadku włosów normalnych warto raz w miesiącu zastosować mocno regenerującą odżywkę.
  • Polecane są również maseczki nawilżające do włosów, które pomagają je zregenerować i wzmocnić. Osoby z długimi włosami powinny nakładać taką maseczkę na włosy nawet do 5 razy w miesiącu.
  • W celu zabezpieczenia włosów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych należy zaopatrzyć się w kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi i stosować je w porze letniej.
Włosy normalne są na ogół zdrowe. Nie potrzebują wielu zabiegów kosmetycznych, gdyż nie są ani suche ani tłuste. Właścicielki takich włosów nie mają problemów z ich pielęgnacją. Jednak wybór odpowiednich kosmetyków może w jeszcze większym stopniu poprawić wygląd i kondycję włosów. Stąd też dobrze jest wybierać preparaty zawierające duże ilości składników nawilżających. Regularne korzystanie z odżywek i płukanek pozwala zachować zdrowy wygląd włosów przez długi czas.

Komentarze do: Pielęgnacja włosów normalnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz