Szukaj

Pielęgnacja włosów krótkich

Podziel się
Komentarze0

Wiele kobiet uważa, że posiadanie włosów krótkich jest niezwykle wygodne. Wymaga to jednak pewnej odwagi, bowiem nie każda kobieta ma odpowiedni do takiej fryzury owal twarzy. Zacznijmy jednak od tego, że piękne włosy to przede wszystkim czyste włosy. Z tego też względu każda pielęgnacja powinna skupić się na dokładnym zabiegu ich wymycia. Ponieważ włosy krótkie często poddawane są stylizacji za pomocą wszelkiego rodzaju pianek i lakierów przed umyciem włosów należy je dokładnie wyczesać.Szczotkowanie kruszy zalegające na włosach resztki pianek i żeli oraz pozwala na dokładne ich zmycie.

Dobrze dobrane szampony do włosów owocują pięknymi włosami. Używanie niewłaściwych szamponów jest przyczyną wielu problemów z włosami. Kluczem do odpowiedniej pielęgnacji bywa stosowanie dwóch różnych szamponów na zmianę, na przykład pielęgnującego skórę głowy, a także wzmacniającego włosy. Stosuj również dodatkowo odżywki do włosów, które powinnaś dostosować do indywidualnych potrzeb.

Po dokładnym umyciu włosów należy w wilgotne pasma wmasować odpowiednią dla nich odżywkę, a następnie rozprowadzić ją za pomocą grzebienia o szerokim rozstawie ząbków. Dzięki temu odżywka równomiernie rozłoży się na włosach.

Jeśli myjesz włosy codziennie, warto co kilka dni zaserwować sobie kilkuminutowe zatrzymanie szamponu na powierzchni kosmyków. Taki zabieg pozwala na dogłębne działanie szamponu. Jeśli jednak masz włosy przetłuszczające się, to trzeba przemyśleć czy nie przesadza się z odżywkami. Włosy z problemami łojotokowymi należy odżywiać co piąte mycie. Po umyciu warto zaserwować im zimny prysznic. Takie praktyki zwiększają ukrwienie skóry głowy i lepsze dożywienie cebulek włosowych, przez co włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące. Preparaty pielęgnujące skórę głowy powinny mieć działanie regulujące. Do skóry wrażliwej i podrażnionej dobry jest na przykład szampon z olejkiem z drzewa herbacianego. Warto co szóste mycie sięgnąć po szampony o głębokim działaniu, które usuną resztki kosmetyków.


Włosów nie należy wycierać mocno ręcznikiem, ani suszyć zbyt ciepłym strumieniem powietrza. Nie znoszą one gorąca, które je mocno wysusza. Przed wyjściem na plaże warto okryć włosy kapeluszem lub chustką. Należy je również często czesać w różnych kierunkach.

Niekiedy kobiety o krótkich włosach skarżą się, że ich fryzury są mało efektowne i oklapnięte. Warto wiedzieć, że poprzez odpowiednie cięcie fryzjerskie krótkie włosy potrafią sprawiać wrażenie bujnej czupryny i ładnego efektu końcowego. Przy krótkich włosach częste odwiedzanie salonu fryzjerskiego jest nieodzownym elementem ich pielęgnacji. Pamiętać należy, że przy wszelkich wygodach posiadania takich włosów to właśnie od jakości ich strzyżenia zależy efekt końcowy. Ładne cieniowanie i skracanie włosów odmładza kobietę i nadaje jej lekkości.

Pielęgnacja włosów krótkich jest o wiele mniej skomplikowana niż włosów długich. Końcówki włosów krótkich ze względu na częste wizyty u fryzjera są zdrowe i dobrze odżywione. Poza różnicami występującymi w strukturze włosa, nie ma jednak żadnych większych różnic przy pielęgnacji włosów krótkich.

Artykuł powstał przy współpracy
kliniki Handsome Men
www.handsomemen.pl

Komentarze do: Pielęgnacja włosów krótkich

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz