Szukaj

Pielęgnacja włosów kręconych

Podziel się
Komentarze0

Kręcony włosy są obiektem marzeń prawie wszystkich kobiet. Gęsta burza loków jest niezwykle kobieca i dodaje urody właścicielce. Żeby cieszyć się pięknymi włosami należy o nie odpowiednio zadbać, w przeciwnym wypadku mogą się nadmiernie przesuszać, łamać oraz puszyć.



Kosmetyki

Na początek należy zadbać o właściwe kosmetyki. Do pielęgnacji loków należy używać preparatów przeznaczonych dla tego rodzaju włosów. W przeciwieństwie do prostych włosów, brak im połysku i nawilżenia. Składniki zawarte w szamponie do włosów kręconych pozwolą na zachowanie ich naturalnego skrętu i blasku.

Poza doborem właściwego szamponu należy zastosować odżywkę. Najlepiej, żeby była ona nawilżająca. Co 2 tygodnie po umyciu dobrze jest nałożyć maskę odżywiającą. Gotową możemy kupić w aptece lub podgrzać olejek jojoba, kokosowy czy też oliwę z oliwek.


Czesanie

Bardzo ważne jest by rozczesywać mokre włosy. Najlepiej używać do tego grzebieni o szerokim rozstawie ząbków. Czesanie na sucho sprawi, że na głowie pojawi się tzw. siano.

Suszenie

Najlepiej zrezygnować z tej czynności, gdyż wysusza ona sóore głowy i powoduje że włosy tracą nawilżenie. Jeżeli jesteś zmuszona sięgać po suszarkę najlepiej wybrać taką z dyfuzorem. Dzięki niemu włosy będą uniesione u nasady, a loki sprężyste.

Mycie

Podczas mycia głowy należy ustawiać letni strumień wody. Ciepła woda powoduje rozchylanie łusek włosów i niszczenie ich struktury. Po umyciu wilgoć odciskamy ręcznikiem - nie trzemy!

Stylizacja

Sięgaj tylko po te kosmetyki, które nie obciążą nadmiernie włosów. Możesz stosować produkty podkreślające skręt loków, mgiełki lub pianki do włosów. Jeżeli zależy Ci na wygładzeniu struktury włosa zastosuj  jedwab.

Komentarze do: Pielęgnacja włosów kręconych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz