Szukaj

Pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych

Podziel się
Komentarze0

Każda z nas chciałaby mieć piękne i lśniące włosy. Jednej marzą się kręcone, a innej proste. Jedna chciałaby mieć krótkie, a druga marzy o długich. Jednak rzeczywistość nie zawsze odzwierciedla nasze wyobrażenia.

Pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych

Najczęstszym problemem spotykanym wśród kobiet, są włosy cienkie i delikatne, bardzo trudne do układania i pielęgnacji. Pomimo wielu godzin spędzonych przed lustrem na modelowaniu ich, każda zmiana pogody powoduje ich puszenie się. Jak sobie z nimi radzić?

Włosy cienkie i delikatne


Włosy cienki charakteryzują się małą objętością. Mogą być zarówno suche jak i szybko przetłuszczające się. Niestety pod wpływem różnych czynników, nawet najbardziej wystylizowana fryzura traci swój kształt. Często włosy przylegają do głowy, co powoduje szybkie ich przetłuszczanie się. Innym zjawiskiem może być nadmierne ich puszenie się. Włosy te potrzebują wyjątkowej i codziennej pielęgnacji tak, aby zawsze wyglądały świeżo i pięknie.

Jak je pielęgnować?


Włosy należy myć jak najczęściej, a nawet codziennie. Najlepszymi kosmetykami są szampony zwiększające objętość. Dzięki temu włosy wyglądają świeżo i lekko. W skład szamponów powinny wchodzić zioła, takie jak rumianek, czy pokrzywa. Mają one właściwości łagodzące i pielęgnujące. Nie należy jednak stosować preparatów, które obciążają włosy. Są to wszelkiego rodzaju odżywki bez spłukiwania, czy żele. Można natomiast używać odżywek w sprayu, a także pianek bądź lakierów przeznaczonych do włosów cienkich.

Jak modelować włosy?


Aby włosy były dobrze ułożone, należy poświęcić im dużo czasu. Jednak możemy sobie trochę uprościć pracę, przestrzegając kilku zasad. Po pierwsze, tego typu włosy muszą być krótko ścięte, gdyż pod wpływem swojej długości, przylegają do głowy i szybciej się przetłuszczają. Dużo łatwiej jest utrzymać i wystylizować włosy które są pofalowane albo kręcone. Świeży efekt daje też kolorystyka. Najlepiej jeśli włosy mają pasemka w dwóch kolorach, albo balejaż. Ważne jest jednak, aby odcienie były jasne, najlepiej w kolorze blondu. Dobrym sposobem jest także suszenie głowy spuszczonej w dół.

Włosy cienkie i delikatne pomimo iż są niesforne, mogą zostać szybko doprowadzone do ładu. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o ich higienę i nie będziemy męczyć ich lokówkami i prostownicami, na pewno nie będą takie uciążliwe. Jeśli nauczymy się je pielęgnować, codziennie będą wyglądać świeżo, pięknie i zdrowo.


Sylwia Kubisztal

Komentarze do: Pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz