Szukaj

Pielęgnacja stóp: jak mieć ładne stopy?

Podziel się
Komentarze0

Piękne dni wreszcie wróciły i nasze stopy mają tylko jedno pragnienie: wydostać się w końcu z zamkniętych, ciężkich butów, aby pokazać się w leciutkich sandałach, w przewiewnych klapkach, albo - dlaczego nie - zanurzyć się, całkiem nago, w ciepłym piasku na plaży albo w chłodnej trawie na łące.


Trzeba je jednak trochę na to przygotować. Modzele, zrogowacenia, pęknięcia skóry i inne oznaki zaniedbania zrobią bowiem jak najgorsze wrażenie. Podolog, obowiązkowa wizyta! Aby dobrze więc traktować swoje stopy, regularne wizyty – dwa razy w roku – u podologa są niezbędne, przypomina pani Catherine Oliveres-Ghouti, dermatolog z Paryża.

Specjalista ten – czyli lekarz podolog - w rzeczywistości nauczy was, w jaki sposób obcinać prawidłowo paznokcie u nóg, aby uniknąć ich wrastania, albo żeby nie prowokowały powstawania krwiaków, kiedy są zbyt długie. Pomoże on wam również leczyć brzydkie modzele oraz odciski, które tak nieestetycznie wyglądają na waszych stopach. Pokazują się one w rzeczywistości, kiedy stopy są zbyt ściśnięte i zbyt długo przebywają w ciężkich butach. Albo, mogą one powstać również z powodu noszenia butów na wysokim obcasie.


Modzele i grzybice


Modzele to prawdziwa plaga, można śmiało powiedzieć. I to plaga zarówno w sensie przenośnym jak i dosłownym, ponieważ mogą one nawet popękać. Aby więc je wyeliminować, podejdźcie do tego łagodnie.


Tarka do stóp pozwoli nam delikatnie wygladzić pięty oraz inne zrogowaciałe strefy, wyjaśnia pani Catherine Oliveres-Ghouti. A krem specjalnie opracowany do stóp, zawierający do 50% karbamidu, posłuży również jako terapia pierwszego ataku. Następnie, jako wsparcie, kremy zawierające od 10% do 30% karbamidu, również dobrze się spiszą, więc używajcie ich śmiało.

Zresztą, jeśli jeden z waszych paznokci jest zgrubiały albo przybiera kolor żółty bądź brązowy, może to oznaczać grzybicę. Bądźcie w związku z tym ostrożni i nie zaczynajcie samodzielnego leczenia bez wizyty u dermatologa. Grzybica paznokci może być bowiem bardzo łatwo pomylona z innymi dolegliwościami, a trzeba wam wiedzieć, iż jest ona zaraźliwa.

Lakier do paznokci, aby sfianalizować wszystkie zabiegi


Kiedy tylko te małe problemy zostaną uregulowane i zaleczone, a wasze paznokcie dobrze obcięte, możecie je wtedy wygładzić, wypolerować, położyć na nie bazę i lakier, kontynuuje pani Catherine Oliveres-Ghouti. Będziecie wtedy mieć prawdziwy kłopot z wyborem, biorąc pod uwagę całą ofertę na rynku: od beżowego do koralowego, przechodząc przez mandarynkowy, granatowy, albo matowy czerwony. Możecie dopasować swoje paznokcie do swojego ubioru, do torebki, a nawet do okularów przeciwsłonecznych! Lato jest  w końcu po to, aby poszaleć.

Komentarze do: Pielęgnacja stóp: jak mieć ładne stopy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz