Szukaj

Pielęgnacja skóry po 40 roku życia

Podziel się
Komentarze0

Co oczywiste, nie dbamy o skórę w ten sam sposób w wieku 30 lat i w wieku 40 lat. Należy więc odkryć kosmetyki i sztuczki odpowiednie do wieku: łagodny demakijaż, kontury oczu, pielęgnacja antyzmarszczkowa oraz środki rozświetlające cerę. Z czasem, komórki funkcjonują coraz wolniej i nie produkują już wystarczających ilości substancji nawilżających i wzmacniających skórę w sposób automatyczny i naturalny.


Rezultat? Naskórek się wysusza i pojawiają się zmarszczki.

Masz zwyczaj oczyszczania twarzy rano i wieczorem za pomocą żelu, który spłukuje się wodą? Wymień go na mleczko bez spłukiwania albo wodę do demakijażu, które pozwalają uwolnić cerę od zanieczyszczeń bez jednoczesnego naruszania bariery skórnej. Jeśli żal ci się rozstać z działaniem odświeżającym żelu, wybierz następnie balsam, który można nakładać za pomocą wacika albo jako spray.

Specjalna pielęgnacja 40-50 lat: uwaga, oczy! Ta część twarzy jest wyjątkowo wrażliwa: z powodu ponad 10 000 mrugnięć dziennie, normalne jest, że okolice oczu w wieku 40 lat mają tendencję do słabnięcia. Weź więc sprawy we własne ręce i nakładaj każdego rana i wieczoru pełny środek pielęgnacyjny do konturu oczu: stworzony do nawilżania, wygładzania zmarszczek oraz kurzych łapek, walczący jednocześnie z problemem podkrążonych oczu albo worków pod oczami. Jest to twój sojusznik numer jeden, nigdy nie wolno o tym zapominać! Jeden raz w tygodniu nałóż go na skórę tak jak maskę, grubą warstwę, i pozostaw na dziesięć minut.


Specjalna pielęgnacja 40-50 lat: środki przeciwzmarszczkowe to podstawa.
Jest to również moment, aby odkryć silniejsze kosmetyki: koktajle silnych substancji aktywnych, które odżywiają, walczą z wolnymi rodnikami, stymulują system obronny skóry, ale także reperują szkody wyrządzone przez starzenie oraz uzupełniają niedobory w skórze.

W menu: witamina A, kwas AHA (kwasy owocowe), a także izoflawony sojowe. Należy je nakładać bezwzględnie rano i wieczorem, na skórę czystą i suchą, wmasowywać produkt od szyi do czoła, od wewnątrz twarzy do jej obrzeży.

Specjalna pielęgnacja 40-50 lat: jeden raz w miesiącu zabieg rozświetlający cerę. Ponieważ cała ta codzienna pielęgnacja nie jest już wystarczająca, dobrze jest każdego miesiąca zafunować skórze głęboką odnowę. Niezależnie od tego, czy byłaby to maska, okłady, serum czy też nawet peeling wykonany w domu – ten etap zregeneruje i zrewitalizuje komórki twojej skóry, a cera będzie jaśniejsza i gładsza. Możesz także udać się po odpowiedni zabieg pielęgnacyjny do kosmetyczki albo do dermatologa (witaminy, mikroabrazja...)


Komentarze do: Pielęgnacja skóry po 40 roku życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz