Szukaj

Pajączki pod specjalnym nadzorem

Podziel się
Komentarze2

Popękane naczynka to problem, który dotyka wiele osób - zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Dolegliwość ta jest niezwykle krępująca i uciążliwa, a czasem bywa początkiem innego schorzenia: trądziku różowatego. Skórę naczynkową należy odpowiednio pielęgnować, by nie dopuścić do nasilenia problemu.


Powstały na skórze rumień oraz widoczne gołym okiem naczynia krwionośne (pajączki), są poważnym problemem natury estetycznej. Wiele osób właśnie zimą, najbardziej odczuwa uciążliwe skutki cery naczynkowej. Skóra taka jest sucha oraz nadwrażliwa na kosmetyki i czynniki atmosferyczne.

Najczęstsze przyczyny pękania naczynek:

  • alergie
  • zmiany hormonalne (często związane z menopauzą)
  • wrodzona wrażliwość
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby układu pokarmowego

Dobrej kondycji skóry naczynkowej nie sprzyjają:
  • wiatr, mróz
  • wahania temperatury
  • zbyt długie przebywanie na słońcu

Pielęgnacja w domowym zaciszu

Jeśli chcemy zminimalizować dolegliwość, zadbajmy o odpowiednią pielęgnację skóry. Pierwszym krokiem powinna być wizyta w gabinecie kosmetycznym. Doświadczony kosmetolog zaproponuje nam odpowiednią i skuteczną pielęgnację cery, a nawet pomoże wyeliminować z naszego życia substancje, które mogłyby ją dodatkowo podrażniać.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie się do wskazówek w domowym zaciszu: dobór odpowiednich kosmetyków oraz unikanie kontaktu ze zbyt ciepłą wodą. Dostępne na rynku kosmetyki przeznaczone dla skóry naczynkowej bardzo skutecznie minimalizują widoczność rumienia czy pajączków na skórze. Zwarte w kremach związki obkurczają naczynia krwionośne i łagodzą podrażnienia. Zwróćmy uwagę, czy taki krem dodatkowo ochładza skórę oraz czy ma lekko zielonkawy kolor, maskujący zaczerwienia. Pamiętajmy także o kremach z filtrami UV - używajmy ich przez cały rok.

W maskowaniu rozszerzonych i popękanych naczynek, oprócz kremów, pomoże nam odpowiedni makijaż. Właściwe kosmetyki potrafią skutecznie tuszować zaczerwienia i ujednolicić koloryt skóry. Bazę takiego makijażu powinien stanowić zielony korektor. Jeżeli mamy rozszerzone pory, to warto wypróbować podkład liftingujący. Następnie nakładamy odrobinę sypkiego pudru, a na policzki - zamiast różu - delikatny bronzer lub lekko ciemniejszy puder. Ważne, by nie obciążać skóry zbyt ciężkim, mocno kryjącym podkładem.


Zimnem w naczynka

Jeśli naczynka są już widoczne, skorzystajmy z zabiegów łagodzących i nawilżających (Cryodermie®, zabiegi z witaminą K czy rutyną). Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia i dotlenia komórki skóry.
- Zabieg Cryodermie® polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą elektronicznie stabilizowanego chłodzenia. Kosmetyki oparte na bazie wód termalnych wprowadzane są przy temperaturze -5° C. W efekcie skóra staje się idealnie nawilżona, a równowaga hydrolipidowa zostaje przywrócona - wyjaśnia dr n med. Małgorzata Setkowicz lekarz dermatolog w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED.


Energia płynąca z lasera

W walce z pękającymi naczynkami możemy również wykorzystać laser. Emituje on falę świetlną, która zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę zawartą we krwi, co skutkuje obkurczaniem naczyń krwionośnych. Dwufunkcyjnym laserem Alma Harmony możemy zamykać czerwone naczynia występujące na twarzy oraz niebieskie - na nogach.

Laser z powodzeniem usuwa takie zmiany naczyniowe jak naczyniaki: gwiaździste, płaskie, starcze, teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne). Oprócz tego regeneruje skórę i opóźnia procesy starzenia poprzez pobudzenie kolagenu do odnowy.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest zamykanie naczyń za pomocą lasera QuadroStar. Światło lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę i zamienia się w ciepło. Powoduje to obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Zabieg nie pozostawia blizn. Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają jednak kilku naświetleń. Zależy to w dużej mierze od średnicy naczyń, ich gęstości i głębokości położenia. Zamknięte naczynie jest już zniszczone na trwałe. Potrzeba jedynie czasu, aby uległo naturalnemu wchłonięciu przez organizm.
Zastosowanie lasera QuadroStar sprawdza się również w przypadku naczyniaków płaskich, gwiaździstych i starczych.

Energia emitowana przez laser jest przez lekarzy odpowiednio dobierana do stopnia uszkodzenia skóry. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny w walce z popękanymi naczyniami krwionośnymi.

Pamiętajmy jednak, by przed zabiegiem laserowym nie stosować leków światłoczułych, np. antybiotyków, dziurawca, nagietka, kremów z zawartością retinolu, izotretinoiny, kwasów owocowych, witaminy C. Zabieg możemy wykonywać jedynie po ustąpieniu świeżej opalenizny.

Przy cerze naczynkowej szczególnie polecamy:
Zabieg laserami Alma Harmony lub QuadroStar w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED

Pielęgnacja w gabinecie:

  • Zabieg Cryodermie® w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED
  • Maska do cery naczynkowej na bazie preparatów Dermalogica

Pielęgnacja domowa:
  • Krem aktywny do skóry z problemami naczynkowymi Sensibio AR z laboratorium Bioderma
  • Zielony korektor przeciw zaczerwienieniom L’Oreal Studio Secrets Professional

Komentarze do: Pajączki pod specjalnym nadzorem (2)

aneta_27
aneta_27 18-02-2011 17:14

Jak prosto pozbywać się pajączków?

2

Mam problem z pajączkami i chciałabym się ich pozbyć.Wcale nie ukrywam, że te wszystkie kuracje zimnem i laserem przerażają mnie. Dlatego pytam: czy nie ma jakiegoś magicznego kremu, który pomógłby mi się pozbyć niedosko... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze