Szukaj

Najbardziej szkodliwe zabiegi fryzjerskie

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta pragnie mieć piękne włosy. W tym celu bardzo często sięga po zabiegi fryzjerskie, które mają sprawić, że jej włosy będą wyglądać efektownie i estetycznie. Niestety pomimo rozwiniętego rynku fryzjerskiego, nie wszystkie zabiegi są bezpieczne dla naszych włosów. Poniżej przedstawimy te, które na pewno nie przyczynią się do dobrej kondycji włosów. Prostowanie

Zabieg prostowania włosów możemy wykonać w domu lub w salonie fryzjerskim. Prostownica, która nie będzie niszczyła struktury włosa powinna mieć ceramiczne płytki. Stojąc przed kupnem tego urządzenia fryzjerskiego warto wydać na nie większą kwotę pieniędzy. Niektóre nowoczesne prostownice są wyposażone w nawilżające płytki, które dają dodatkową ochronę włosom (dzieje się tak za sprawą pary wnikającej w strukturę włosa). Warto upewnić się czy prostownica ma funkcje jonizacji. Dzięki tej opcji wytwarzają się jony ujemne co sprawia, że włosy nie elektryzują się.


Farbowanie

Jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów, któremu mogą zostać poddane włosy jest farbowanie. Polega ono na zmianie pigmentu włosa, dzięki czemu otrzymujemy nowy kolor. Najlepiej farbować włosy w gabinecie fryzjerskim, wtedy mamy pewność, że farba zostanie dobrana do rodzaju włosów, a także po zabiegu zostaną one odpowiednio odżywione.

Nie zapominajmy także o rozjaśnianiu. Częste stosowanie amoniaku i utleniaczy może powodować  stany zapalne skóry głowy, a także silne wypadanie włosów. 

Trwała

Jeżeli włosy kobiety nie są zdrowe, fryzjer powinien odmówić wykonania tego zabiegu. Trwała ondulacja bardzo negatywnie wpływa na strukturę włosa. Często zdarza się, że pomimo iż trwała została wykonana prawidłowo to włosy nie poddają się zabiegowi. Najczęściej wynika to ze złego przygotowania włosów do zabiegu lub ich słabej kondycji zdrowotnej.

Źle wykonany zabieg rozpoznamy po następujących objawach:
  • Włosy łamią się i kruszą,
  • Skóra głowy jest podrażniona,
  • Włosy po zabiegu są zbyt mocno skręcone.

Komentarze do: Najbardziej szkodliwe zabiegi fryzjerskie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz